YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Bakan Ömer Çelik'ten AB'ye kararlılık mesajı
Bakan Ömer Çelik'ten AB'ye kararlılık mesajı
01 Haziran 2016 00:37
Avrupa Birliği (AB) Bakanı ve Başmüzakereci Ömer Çelik, "Bölgesel ve küresel krizlerin derinleştiği bir dönemde Türkiye-AB ilişkileri her zamankinden daha önemli hale gelmiştir." değerlendirmesinde bulundu.

AB Bakanı Çelik, Türkiye'nin AB ile müzakere sürecine ilişkin mesajını, Twitter hesabından paylaştı.
Türkiye'nin AB sürecinde yürüttüğü çalışmaların en büyük dayanağının sivil toplum örgütleri olduğunu vurgulayan Çelik, mesajında şunları kaydetti:

"İnsanlık tarihinin en büyük barış ve refah projelerinden olan Avrupa Birliği'ne tam üyelik hedefi Türkiye'nin milli çıkarları için çok önemli stratejik fırsatlar sunmaktadır. AK Parti hükümetleri bu doğrultuda güçlü reform programları hayata geçirmiştir.

Bugün de reform irademiz aynı güce sahiptir. Bölgesel ve küresel krizlerin derinleştiği bir dönemde Türkiye-AB ilişkileri her zamankinden daha önemli hale gelmiştir. Bu ilişkilerin yeni kazanımlar üretecek şekilde ilerlemesi gerekir. Türkiye-AB ilişkilerinde somut kazanımlara ulaşmak için sivil toplum örgütlerimizle tam bir işbirliği içinde olacağız.

Ülkemiz için çok önemli bu yolu yürürken sivil toplum örgütlerimizle her zaman kolkola olacağız. Destekleri her zaman bize güç verecektir. Türkiye ve AB arasında en güçlü köprüleri sivil toplum örgütlerimiz üzerinden kurmaya devam edeceğiz."

fdfdf.png

 // Mehmet
Su Adam konuaunca tuylerim diken diken oluyor! Ahmed Davutoglu'nu hatirliyorum, adamin ayagini kaydirdi, bakanligi kapti cakal! Bu adam ve Binali yuxunden bundan sonra Akp ye oy yok!...
01 Haziran 2016 02:37
DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler