YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Bağdat'ta bombalı araçlarla saldırı: 17 ölü, 45 yaralı
Bağdat'ta bombalı araçlarla saldırı: 17 ölü, 45 yaralı
03 Şubat 2014 19:04
Irak'ın başkenti Bağdat'ta meydana gelen 3 patlamada ilk belirlemelere göre 17 kişinin öldüğü, 45 kişinin yaralandığı bildirildi.

Emniyet kaynaklarından alınan bilgiye göre, başkent Bağdat'ın güneyindeki el-Mahmudiyye bölgesinde bomba yüklü bir aracın infilak etmesi sonucu 4 kişi öldü, 9 kişi yaralandı. Aynı bölgede bulunan halk pazarında düzenlenen intihar saldırısında da 5 kişi hayatını kaybederken, 17 kişi yaralandı.

Öte yandan Bağdat'ın kuzeyindeki el-Hurriye bölgesinde bomba yüklü bir aracın patlatılması sonucu 8 kişi öldü, 19 kişi yaralandı.

Saldırıları üstlenen olmadı.

Irak ordusunun operasyonlarında 57 IŞİD mensubu öldürüldü

Bu arada, Irak ordusunun Ramadi kentinin güneyinde düzenlediği operasyonlarda, Irak Şam İslam Devleti (IŞİD) adlı örgüte mensup 57 kişinin öldürüldüğü bildirildi.

Enbar'a bağlı Ramadi ve Felluce kentleri, bir ayı aşkın süredir ordu birlikleri ile kendilerini "Aşiret Devrimcileri" olarak tanıtan silahlı gruplar arasında çatışmalara sahne oluyor. Irak ordusu, bölgede IŞİD unsurlarının bulunduğunu gerekçe göstererek, geniş çaplı operasyonlar düzenliyor.

 

AA

DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler