YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Backnang, Herne ve Recklingenhausen kentinde de Tü
Backnang, Herne ve Recklingenhausen kentinde de Tü
06 Şubat 2008 08:48
Backnang, Herne ve Recklingenhausen kentinde de Tü

9 Türk vatandaşının öldümüne neden olan Ludwigshafen kentindeki yangınından sonra Backnang, Herne ve Recklingenhausen kentinde de Türkler'in oturduğu binalarda yangınlar çıktı.

Almanya'nın Baden-Württemberg Eyaleti'ne bağlı Backnang'da 5 katlı bir binada çıkan yangında 36 yaşındaki bir adam hayatını kaybetti. Yangında yaralanan 5 kişi de pencerelerden çıkarılarak kurtarıldı.


Herne kentinde, sakinlerinin çoğunluğunu Türklerin oluşturduğu bir binada çıkan yangında ise 7'si çocuk 16 kişi dumandan zehirlendi. Polis, nedeni henüz belirlenemeyen yangının 4 katlı apartmanın birinci katında başladığını ve bina sakinlerinin tümünün kurtarıldığını bildirdi Recklingenhausen kentinde ise bir yangın daha meydana geldi. İtfayen'nin gecikmesi üzerine 50 yaşındaki bir adam hayatını kaybetti. Apartmanda yaşayan diğer vatandaşlar kurtuldu.


Alman polisi yangınların çıkış nedeninin henüz bilinmediğini, incelemelerin devam ettiğini söyledi. Ludwigshafen'daki polis sözcüsü yangın faciasından sonra böyle bir olayın meydana gelmesi karşısında şoke olduklarını söyledi. Polis bu olayda da yangının çıkış nedenini bilmediklerini açıkladı.Törenler iptal edildi


Alman basını çok sayıda Alman vatandaşının Belediye Sarayı'nı arayarak kurbanların yakınlarına yardım etmeye ve kendilerini evlerinde ağırlamaya hazır olduklarını bildirdiklerini söyledi. Belediye Sarayında taziye defteri açıldığını ve kentteki karnaval eğlencelerinin iptal edildiğini ifade eden gazeteler, Hristiyan ve Müslümanların ortak bir dini tören düzenlemeyi planladıklarını kaydetti.

DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler