YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Azez'deki PYD mevzileri Fırtına obüsleriyle vuruluyor
TSK unsurları, Halep'e bağlı Azez ilçesindeki terör örgütü PYD/PKK mevzilerini obüslerle vurmaya devam ediyor. Azez'in güneybatısında yer alan havaalanı, Minniğ ve Maranas Köyü ile Ayndağne Köyü'nde bulunan PYD mevzileri hedef alınıyor.
Azez'deki PYD mevzileri Fırtına obüsleriyle vuruluyor
19 Şubat 2016 / 00:09 Güncelleme: 19 Şubat 2016 / 10:08

Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) unsurları, Halep'e bağlı Azez ilçesindeki terör örgütü PYD/PKK hedeflerine yönelik top atışlarını aralıklarla sürdürüyor.

Sınır hattında konuşlu birliklerden Fırtına obüsleriyle Azez'deki terör örgütü PYD/PKK hedeflerine gerçekleştirilen top atışları bugün de aralıklarla devam etti.

Birlikler, Azez'in güneybatısında yer alan havaalanı, Minniğ ve Maranas Köyü ile Tel Rıfat arasındaki Ayndağne Köyü'nün kontrolünü ele geçiren PYD mevzilerini hedef aldı.

Azez'in güneybatısında yer alan Maranas bölgesinden 12 Şubat'ta, terör örgütü PYD/PKK mensuplarınca sınırın Türkiye tarafına ateş açılması üzerine, TSK unsurlarınca angajman kuralları çerçevesinde karşılık verilmeye başlanmıştı.

pyd-(1).jpgpyd-(2).jpg

AA

tamamen yok etmek için...!!!
 // Muhafız
Bu pkk/pyd hedeflerini tamamen yok etmek için;öncelikle Fırtına obüslerini geri çekip yerine 122 mm.lik ÇNRA silahlarıyla devamlı hedefler üzerine salvo atışı yapmak ve hedeflere karşı ya çelik bilyeli Klasik Geliştirilmiş Cephane(GKC)kullanmak veya bu Roketlerin içine iperit,Lezizit kalıcı yanıcı,yakıcı kimyasal silah kullanarak bu şerefsizlerin bir daha Afrin'e veya diğer bölgelere yaklaşmamasını sağlamak olacaktır,daha da anlamazlarsa yapılacak tek şey B61A1Taktik Balistik Nükleer silah kull...
19 Şubat 2016 Cuma 01:05
DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler