YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Azeri vekil: "Gerekirse Türkiye için canımızı veririz’’
Azerbaycan Milletvekili Ganire Paşayeva, Ankara’da yaşanan terör olaylarıyla ilgili yaptığı açıklamada, Azerbaycan’ın, Türkiye’nin her konuda yanında olduğunu hatırlatarak, “Türkiye vatanımız kadar vatandır. Yeri geldiğinde canımızı bile kurban veririz’’
Azeri vekil: "Gerekirse Türkiye için canımızı veririz’’
12 Ekim 2015 / 07:29 Güncelleme: 12 Ekim 2015 / 08:14

Ganire PaşayevaTürkiye’de yaşanan terör olaylarını lanetlediklerini ifade ederek, Azerbaycan’ın Terörler mücadelede, Türkiye’nin yanında olduğunu hatırlattı.  Paşayeva konuşmasına şöyle devam etti:

‘‘Bu terör olayı sadece Türkiye içinde yaşayan insanlarımızı değil, Türkiye sınırları dışında yaşan Türk Cumhuriyetlerinde yaşayan insanları da aynı derecede üzmüştür. Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev’den başlayarak, Milletvekillerimiz, Sivil toplum kuruluşlarımız, herkes bu konuda kardeş Türkiye’nin yanındayız. Ve terörü lanetliyoruz’’.

TÜRKİYE’Yİ ZAYIFLATMAYA, BÖLMEYE ÇALIŞAN DIŞ GÜÇLER VAR

Milletvekili Paşayeva, Türkiye’nin üzerinde oyunlar oynamak isteyen dış güçlerin olduğunu ifade ederek, ”Türkiye’yi zayıflatmak isteyen güçler anlamalıdırlar ki, Türkiye sadece Türkiye vatandaşları olan insanlar için değil, Türkiye sınırları dışında olan başka Türk cumhuriyetlerinde ve toplumlarında yaşayan milyonlarca insan içinde vatanımız kadar vatandır’’ dedi. Paşayeva konuşmasına şöyle devam etti:

“Türkiye’yi bölmek isteyen dış güçlerin tüm derdi, Türkiye güçlenmesin, Türkiye’yi zayıflatsınlar, Türkiye’yi o bölgede istedikleri gibi istedikleri yöne çevirebilsinler. Zayıf bir Türkiye istiyorlar, güçlenen bir Türkiye olmasını istemiyorlar. Türkiye’yi zayıflatmak isteyen iç ve dış güçler birleşmiş durumda. Bunun acısını insanlar çekiyor. Bunların ruhu kandan besleniyor. Bu güçler istedikleri amaca ulaşamayacaklar.  Bu terörü yapanlar yaptıklarının hesabını verecekler.

Azerbaycan Basın konseyi başkan yardımcısı Mirzeyev: “186 kişi değil, milyonlar yaralandı’’

Azerbaycan Basın Konseyi başkan yardımcısı Umut Mirzeyev de, Türkiye’de yaşanan olayların Azerbaycan halkını derin yaraladığını ifade ederek, “186 kişi değil milyonlar yaralandı” dedi. Dünkü terör olayından derin üzüntü duyduklarını ifade eden Mirzeyev, Azerbaycan’da dün herkesin tek konuştuğu konunun, Türkiye’de yaşanan bu acımasız terör olayı olduğunu söyledi. Mirzeyev, Azerbaycan Basın konseyi olarak Türkiye’de yaşanan terör olayını lanetlediklerini vurguladı.

 // Cengizhan
Yağmurlu havada bi damla su bile vermessiniz yemin ederim...
12 Ekim 2015 14:02
DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler