YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Azerbaycan'dan bayrak misillemesi!
Türkiye-Ermenistan yakınlaşması Azerileri bozdu. Bakü'deki bir anıtta dalgalanan Türkiye bayrakları indirildi.
Azerbaycan'dan bayrak misillemesi!
17 Ekim 2009 / 10:28 Güncelleme: 17 Ekim 2009 / 10:32

Azerbaycan'ın başkenti Bakü'de Şehitler Hıyabanı'nda bulunan Türk şehitliğinde abidenin yanındaki Türk bayrakları kaldırıldı. Bayrakların kaldırılması Türkiye'nin Bakü Büyükelçiliği tarafından da doğrulandı.

Türk Şehitliği'nin sınırları içinde yer aldığı Bakü'nün Sebail İlçesi İcra Hakimiyeti Şube Müdürü İsrafil Kerimov, Şehitler Hıyabanı'ndaki Türk Şehitliği Abidesi'nin etrafından bayrakların kaldırılmasının bir kampanya amacını taşımadığını belirtti.

Bu konunun ‘Azerbaycan'da yabancı devletlerin ve uluslararası teşkilatların bayraklarının kullanımı hakkındaki kanun’ çerçevesinde düzenlendiğini belirten Kerimov, bayrakların asılması ile ilgili olarak zaman zaman kontroller yapıldığını bildirdi.

Azerbaycan Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Elhan Plohov da “Dışişleri Bakanlığı ne bayrak asıyor ne de kaldırıyor. Bu mesele bizi ilgilendirmiyor” dedi. Plohov, bayrakların abide etrafından sürdürülen tamirat işleri nedeniyle kaldırılmasının da söz konusu olabileceğini belirtti. Azeri sözcü, bu durumda rahatsızlık duymanın gereksiz olduğunu söyledi

DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler