YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Azerbaycan'da muhalifler miting düzenledi
Azerbaycan'da muhalifler miting düzenledi
12 Ekim 2014 16:44
Azerbaycan'da, meclis dışı muhalif partilerin oluşturduğu "Milli Şura" adlı koalisyon, ülkedeki "siyasi mahkumlar"ın serbest bırakılması talebiyle miting düzenledi.

Başkent Bakü'deki Yasamal Stadı'nda düzenlenen mitinge, Milli Şura Başkanı Prof. Dr. Cemil Hesenli, Azerbaycan Halk Cephesi Partisi (AHCP) Başkanı Eli Kerimli, partililer ve vatandaşlar katıldı.

Hükümet'e istifa çağrısı

Azerbaycan milli marşının okunmasıyla başlayan mitingde, ülkedeki "siyasi mahkumlar"ın serbest bırakılması istendi ve hükümet istifaya çağrıldı. 

Mitingde yapılan konuşmalarda, yönetimden seçim yasasının değiştirilmesi, siyasi baskılara son verilmesi ve Avrupa Birliği ile ortaklık anlaşmasının imzalanması talep edildi. 

Daha önce Milli Şura koalisyonunda bulunan, cumhurbaşkanı seçimlerinden sonra ise ayrılan Musavat Partisi'nin (MP) eski Başkanı İsa Gamber ve yeni Başkan Arif Hacılı mitinge katıldı fakat konuşma yapmadı.

Gösteri olaysız sona erdi. 

Azerbaycan'da muhalif grupların "siyasi mahkum" olarak nitelendirdiği kişiler, farklı adli suçlardan cezaevinde bulunuyor. 

 

AA

DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler