YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Azerbaycan'da FETÖ ile röportaj yapan kanal kapatıldı
Azerbaycan'da, Cumhurbaşkanı Aliyev'in talimatıyla, FETÖ lideri Fetullah Gülen'le röportaj yayınlamaya hazırlanan ANS Televizyonu'nun yayını durduruldu.
Azerbaycan'da FETÖ ile röportaj yapan kanal kapatıldı
18 Temmuz 2016 / 20:40 Güncelleme: 18 Temmuz 2016 / 21:16

Azerbaycan Televizyon ve Radyo Şurası, Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) elebaşı Fethullah Gülen'le röportaj yayınlamaya hazırlanan ANS Televizyonu ve radyosunun yayınını durdurdu.

Azerbaycan Televizyon ve Radyo Şurasından yapılan açıklamada, Cumhurbaşkanı İlham Aliyev'in, Türkiye'deki darbe girişimini kınamasına, Azerbaycan halkının Türk halkının yanında olduğunu belirtmesine rağmen, ANS Televizyonunun terör örgütü elebaşı Fethullah Gülen'le röportaj yapmasının kabul edilemez olduğu belirtildi.

Aliyev'in talimatı üzerine ANS Televizyonu hakkında inceleme başlatan Şura, Türkiye ve Azerbaycan arasında stratejik işbirliği ilişkilerinin bozulmasına yönelik tahribatı önlemek, terörizm propagandasına yol vermemek amacıyla televizyonun yayınını durdurma kararı aldı.

Yayın durdurma kararı, devlet kuruluşlarını güç yoluyla devirmeyi, devletin bütünlüğünü ve ülkenin güvenliğini bozacak faaliyetleri yaymayı ve terörizme açık davet sayılabilecek yayınları suç sayan Televizyon ve Radyo Yayını Hakkındaki Yasa'nın 11. maddesine dayandırıldı.

Şura, ANS Televizyonunun yasa dışı yayın faaliyetini yargıya da taşıyacak.

DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler