YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Azerbaycan, Suriye konusunda çekimser
Azerbaycan, Suriye konusunda çekimser
02 Eylül 2013 13:00
Azerbaycan Cumhurbaşkanlığı Genel Sekreter Yardımcısı Novruz Memmedov, Suriye konusunda henüz net bir tavır sergilemediklerini, şimdiden sergilenecek bir tavrın siyasi ve diplomatik mantığa aykırı olacağını söyledi.

Memmedov, katıldığı bir toplantıda, Suriye'de yaşanan olaylar, bu ülkeye yapılması muhtemel askeri müdahele ve Azerbaycan'ın konuya ilişkin tutumuna yönelik değerlendirmelerde bulundu.

Suriye'ye müdahale konusunda henüz ABD başkanı Barack Obama'nın ve ABD Kongresi'nin net bir karar almadığını hatırlatan Memmedov, Azerbaycan'ın, onların tavrı netleştikten sonra kendi tavrını ortaya koyacağını belirtti.

Bu konuda beklemenin faydalı olacağına inandığını söyleyen Memmedov, "Azerbaycan'ın şimdiden bir tavır sergilemesi, siyası ve diplomatik mantığa aykırı olur" dedi.

 

AA

Azerbaycan bağımsız bir ülke, elbette istedikleri kararı verirler ya da
 // Mohammed Ali
Asıl Türkiye'ye yazıklar olsun! Azerbaycan bağımsız bir ülke, elbette istedikleri kararı verirler ya da vermezler! Bize ne! Azerbaycan AKP’nin aksine din tüccarlığı yapmayıp, başka ülkelerin iç işlerine bulaşmıyor ve böylelikle düşman edinmiyor ve terör ithal etmiyor! Niye sorunlara bulaşıp, düşman edinip böyle aptal ve tehlikeli maceralara girişsinler? Çünkü onlar akıllı, soğukkanlı ve daha doğrusu mantıklı! ...
06 Eylül 2013 Cuma 07:54
DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler