YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Azerbaycan: 70 Ermeni askeri öldü, 5 tank imha edildi
Ermenistan-Azerbaycan cephe hattındaki çatışmalarda Ermenistan, 70 asker ve 5 tank kaybetti.
Azerbaycan: 70 Ermeni askeri öldü, 5 tank imha edildi
05 Nisan 2016 / 09:45 Güncelleme: 05 Nisan 2016 / 09:58

Azerbaycan Savunma Bakanlığından yapılan açıklamada, cephe hattındaki gerginliğin devam ettiği, Ermeni güçlerin kaybettikleri mevzileri geri alma girişimlerinin başarısız olduğu, Azerbaycan sivil yerleşim birimlerinin ateşe tutulduğu bildirildi.

Bunun üzerine Azerbaycan ordusunun açtığı ateşle Ağdere bölgesinde Magadiz mıntıkasında Ermeni askeri karargahının imha edildiği belirtildi.

Bakanlık, çatışmalarda Ermeni güçlere ait 5 tank ve mühimmat dolu 5 aracın içindekilerle birlikte imha edildiğini,yaklaşık 70 Ermeni askerin öldürüldüğünü duyurdu.

Açıklamada, son iki gündeki çatışmalarda 16 Azerbaycan askerinin şehit olduğu belirtildi.

Cephe hattında operasyon üstünlüğünü sürdürmek için gerekenlerin yapıldığını duyuran bakanlık, imha edilen karargah ve tankların görüntüsünü paylaştı. 

 

AA

 // Gurbetçi
Rusyanın ve itleri olan Ermenistanin sonu geliyor galiba......
05 Nisan 2016 14:24
Dua
 // dede
Hasbunallahu ve nimel vekil ve nimel mevla ve ni'mel nasir."Anlamı: Allah Teala,bize yeter O ne güzel vekildir.Ne güzel Mevla ve ne güzel yardımcıdır.Faziletleri:Her türlü sıkıntınız,zorluklar,başınıza ne gelirse gelsin zikriyatı sürekli yapın.Allah(C.C) a havale ettiğiniz her şey mutlaka hayırla sonuçlanacaktır.Bu zikirin anlamını okuyan zaten öneminide anlar.Çok faziletli bir zikirdir.Yüce Allah'a tam teslimiyet, ona olan sonsuz güven, tam tevekkül,her işinizi ona havale etmek,ona bağlılık ...
05 Nisan 2016 Salı 12:28
 // Metin adem
Atiker rumuzuyla yazan kardeşim şuan dünya savaşı yaşanıyor. Bizde bu işin tam merkezindeyiz. Ama kimse korkmasın zafer ALLAH ın izniyle inananlarındır...
05 Nisan 2016 10:54
DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler