YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Azerbaycan 24 yıl sonra orayı geri aldı
Nisan ayı başında, Ermenistan-Azerbaycan ordusu arasında yaşanan çatışmalar sonrası Dağlık Karabağ'da yeni bir statüko ortaya çıktı.
Azerbaycan 24 yıl sonra orayı geri aldı
25 Nisan 2016 / 11:37 Güncelleme: 25 Nisan 2016 / 15:42

Azerbaycan ordusu 24 yıl sonra ilk defa Ermeni işgali altındaki Dağlık Karabağ'da ilerleyip yeni bir cephe elde etti.

Çatışmalar Rusya'nın araya girmesiyle sona erdi. Ancak, bölgede durum hala gergin. DHA ekibi, Azerbaycan'ın ele geçirdiği bölgeye gitti ve cephenin en ileri noktasına ulaşarak yapılan güçlendirme çalışmalarını görüntüledi.

Azerbaycan ve Ermenistan arasında 2 Nisan'da başlayıp, dört gün boyunca süren çatışmalarda, Azerbaycan ele geçirdiği yüksekliklerde güçlendirme çalışmalarına devam ediyor.

Çatışmaların başladığı gece, Azerbaycan ordusu Ermenistan tarafını püskürterek kritik öneme sahip stratejik konumları 24 sene sonra tekrar ele geçirdi. Ermenistan askerleri, Lele Tepe diye adlanan bu yükseklikten, Azerbaycan köylerine ve sivil halkın yaşadığı noktalara ateş açıyordu. Bu nokta 1994 yılından itibaren yaşanan en şiddetli çatışmaların ardından tekrar ele geçirildi. Karşılıklı yapılan ateşkesin ardından, iki taraf da tekrardan mevzilerinden güçlendirme çalışmalarına başladı.

hazır olmazsan cenge...
 // yotik
endülüs'ün akibetine uğrarsın......
25 Nisan 2016 Pazartesi 21:45
DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler