YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Ayı, dağdan şehre indi!
Ayı, dağdan şehre indi!
12 Eylül 2013 19:15
ABD'nin Tennessee eyaletinde dağdan şehir merkezine inen boz ayı halkın ilgi odağı oldu.

Gaitlinburg şehrinde hafta sonu yaşanan sıradışı olayda, halktan birisiymiş gibi caddelerde yürüyen, hatta yaya kaldırımından karşıya geçen ayı cep telefonlarıyla görüntülendi.

İnsanların, vahşi olmasına karşı görüntülerini çekebilmek için tedbirsiz şekilde ayıya yaklaşmaları ise tepki çeken yorumlara neden oldu.

Görüntüleri yorumlayan Tennessee Üniversitesi Veterinerlik Okulu öğretim görevlisi Dr. Marcy Souza, "Maalesef toplumumuzda insanların çoğunluğu vahşi hayvanlara karşı gittikçe daha duyarsız hale geliyor. Dijital çağa daha derinlemesine saplanıyoruz, tabiatın içine girmiyoruz. Bu hayvanlarla televizyonlar dışında karşılaşmamız çok ender" dedi.

Souza, "Bu erkek ayı gerçekten çok şirin ve sevimli görünüyor. Fakat aslında oldukça vahşi de olabilir. Bu ayı tahminime göre 40 kilo civarında ergenliğe yeni geçen bir ayı. Bazı durumlarda oldukça zarar verici olabilirler" diye konuştu.

İHA

Etiketler: , ,
20:15
 // DAĞDA HUZUR KALMADIKİ
Bu gibi hayvanların rızkını insanlar gasp ediyor. Adamlar sırf zevk için avlanır oldu. Öylesine vahşileştiler ki, avladığı hayvanı yemeyip, çürümeye terk ettiler. Çürüyen, aslında insanlık idi ve asıl vahşileşen insanlardır.
Kümesine sansar yada tilki dadanan insanlar hiç boşuna veryansın etmesin. Sen dağda tavşan bıraktın mı ki, o hayvanlara lanet ediyorsun. Devlet, hangi amaç ve gaye olursa olsun, tüm karasal avlanmaya yasak getirmelidir. Koca deniz yetmiyor, karadaki hayvanlar mı yetecek....
12 Eylül 2013 20:15
DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler