YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Aydın Doğan'ın ortağından yeni skandal: Müslümanları fişleyelim!
ABD'de Cumhuriyetçilerin başkan aday adayı Donald Trump'un, ülkedeki Müslümanların merkezi bir veri bankasında kayıt altına alınması gerektiğine dair açıklamaları tepkilere yol açtı.
Aydın Doğan'ın ortağından yeni skandal: Müslümanları fişleyelim!
21 Kasım 2015 / 11:41 Güncelleme: 21 Kasım 2015 / 11:49

Geçen perşembe günü Ioawa Eyaleti'nde partisi tarafından düzenlenen bir etkinliğe katılan Trump, burada kendisine yöneltilen "Müslümanların kayıt altına alınmasını destekliyor musunuz?" şeklindeki soruya, "Kesinlikle bunu uygulamak isterim. Kesinlikle" diye yanıt vermişti. Trump, Müslümanların sadece camilerde değil, değişik ortamlarda da kayıt altına alınabileceğini söylemişti.

Cumhuriyetçiler Paris'teki saldırıların ardından Müslümanlara ve Suriyeli sığınmacılara yönelik söylemlerini hissedilir derecede sertleştirdi.

dr1.jpg Aynı partinin diğer başkan aday adayı Ben Carson da sığınmacılara "kuduz köpekler" benzetmesinde bulunmuştu. Perşembe günü katıldığı bir toplantıda, mülteciler konusunda konuşurken, "Şayet kuduz bir köpek komşundan çıkarak kapına dayanırsa o köpek hakkında muhtemelen iyi şeyler düşünmezsin. Ve muhtemelen çocuklarını ondan uzak tutarsın" sözlerini sarf eden Carson'un bu sözleri de tepkiyle karşılanmıştı.

rs-082.jpg

 // Mucahit
Değerli yorumcumuz, her görüşe eşit mesafede durmakla birlikte; hakaret, küfür, aşağılama vb. içeren, toplumsal hassasiyetleri zedeleyici nitelikteki yorumları yayınlayamıyoruz. Kriterlerimize uygun olarak yeniden yorum yazmanızı diler, ilginize teşekkür ederiz......
21 Kasım 2015 20:10
1
 // 1
Avrupa bir lağım a döndü ve o lagimdaki fareler çok komik şeyler söylüyorlar. ..Tercüme ye gerek yok yüze vurur ifadeleri......
21 Kasım 2015 13:28
DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler