YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Avusturya’nın utanç kampları
Türkiye iki milyondan fazla Suriyeli mülteciye her türlü yardımı yaparken Avusturya 4 bin mülteciye bakamadı. Ülkenin en büyük mülteci kampındaki hayat şartları, uluslararası insan hakları örgütü Amnesty tarafından sert bir dille eleştirildi.
Avusturya’nın utanç kampları
16 Ağustos 2015 / 09:05 Güncelleme: 16 Ağustos 2015 / 09:11

Viyana yakınlarındaki Traiskirchen’de bulunan mülteci kampında mültcilere insanlık dışı muamale yapıldığını dile getiren Amnesty Avusturya Genel Sekreteri Heinz Patzelt, durumun felaket olduğunu ve Avusturya hükümetinin derhal birşeyler yapması gerektiğini söyledi. Traiskirchen mülteci kampında yaklaşık 4 bin mülteci kalıyor.Avusturya’nın utanç kampları

Bunlardan 1500’ünün dışarda gecelemek zorunda kaldıkları, aralarında hamile kadınlar ve küçük çocukların da bulunduğu bildirildi. Tuvaletlerin çok pis olduğu kampta, kadın ve erkeklerin aynı duşları kullanmak zorunda kaldıkları, duşlar arasında perde bulunmadığı belirtildi. Kampta refakatçisi bulunmayan küçük çocukların kendi hallerine bırakıldığını belirten Patzelt, uluslararası insan haklarının birçoğunun ihlal edildiğini söyledi.

 

 // user
En dogrusunu adamlar yapiyor iyiyikten maraz dogar...
16 Ağustos 2015 10:22
DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler