YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Avusturyalı bakandan küstah açıklama
Avusturya Dışişleri Bakanı Sebastian Kurz, geri kabul anlaşması ile ilgili, "Biz gerekli tedbirleri alırsak, bir B planına gerek kalmaz. Bu yüzden Türkiye ile anlaşmaya ihtiyacımız yok" dedi.
Avusturyalı bakandan küstah açıklama
16 Ağustos 2016 / 06:52 Güncelleme: 16 Ağustos 2016 / 06:53

Kurz, Focus Online'e verdiği mülakatta, Türkiye'nin geri kabul anlaşmasını iptal etme ihtimali konusunda, 'Türkiye'nin anlaşmayı resmen iptal edip etmeyeceğini bilmiyorum. Ancak şu anda yaşadığımız, Türkiye'nin vize uygulamasının kaldırılması için tehdit etmesi ve baskı yapmaya çalışmasıdır.

A PLANINA İHTİYACIMIZ VAR

Biz şantaj yapılmasına izin vermemeliyiz, bu nedenle bir B planına değil, gerçek bir A planına ihtiyacımız var. Kendi sınırlarını koruyan güçlü bir Avrupa'ya' diye konuştu.

Avusturya Dışişleri Bakanı Kurz, 'Avrupa şimdiden anlaşmanın iptal edileceğine kendisini hazırlamalı mı?' sorusuna şu yanıtı verdi:

'Bizim sığınmacı akınını başarıyla durdurmuş İspanya ve Avustralya gibi ülkeleri örnek almamız gerekiyor. Avrupa'ya yasadışı yollardan seyahat edenlerin dış sınırlardaki adalarda toplanılması ve Avrupa yerine güvenli üçüncü ülke merkezlerine geri gönderilmesi gerekir.

TÜRKİYE İLE ANLAŞMAYA İHTİYACIMIZ YOK

Biz genel olarak sığınmacıların geçişine karşıyız. Ancak, ülkemizde yığılmasını da seyredecek değiliz. Acil durum önlemi olarak ulusal önlemler yine mümkün olabilir. Ama böyle bir Avrupa benim yaşamak istediğim bir Avrupa değil.

Avrupa kendi sınırlarını koruyacak kadar güçlüdür. Biz gerekli tedbirleri alırsak, bir B planına gerek kalmaz. Bu yüzden Türkiye ile anlaşmaya ihtiyacımız yok.'

Akıl
 // dede
Aklına bu mu geldi
Senelerdir akılın neredeydi
İşine geldiğince akıl edersin
Kapına gelince aklın gelir başına
Tırmalar durursun kalmaz aklın başında
İş ne zormuş dersin bu akılınla
Rezil olursun bu yaşta bu akılınla....
16 Ağustos 2016 Salı 14:04
ZIRILDAMA
 // CEM
Bildiğin gibi yap.Görelim el mi yaman bey mi ?...
16 Ağustos 2016 Salı 12:45
vataninmm
 // vatanin turkiye
nerden bulmuslar bu cocugu partan mi...
16 Ağustos 2016 09:50
DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler