YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Avusturya’dan Türkiye’ye ‘Milli iradeye saygı’ konvoyu
Avusturya’dan Türkiye’ye ‘Milli iradeye saygı’ konvoyu
02 Ocak 2014 10:24
Viyana’da, Avrupalı Türk Demokratlar Birliği'nin öncülügünü yaptığı 'Milli iradeye saygı' konvoyu 1000 araç ve iki otobüs ile Avusturya‘ dan hareket edecek.

Avusturya’nın başkenti Viyana’da UETD tarafındanorganize edilen Avrupalı Türk Demokratlar Birliği (UETD) Avusturyanın öncülügünü yaptığı 'Milli iradeye saygı' konvoyu 2 Ocak 2014 tarihindetakriben 1000 araç ve iki otobüs ile saat 20:00 sularında Avusturya‘ dan hareket edecek.

UETD Güzergah Genel Koordinatör ve Basın sözcüsü Hoşada Özkılıç imzalı yayımlananbasın bildirisinde yaptıkları bildiride; 'Milli İradeye Saygı' konvoyu 2 Ocak 2014tarihinde takriben 1000 araç ve iki otobüs ile saat 20:00 sularında Avusturya‘ dan hareketedecek.Komşu ülkelerdende katılım yoğun olacak ve buluşmalar sınır kapılarında gerçekleşecekşekilde yol boyunca konvoy büyüyerek Kapıkuleye varacak. Konvoyun amacı Avrupada yaşayanTürk vatantadaşlarının ve Türk kökenli göçmenlerin 'milli iradeye' her daim saygı duyduğuna,vatan için herşeyi yapmaya hazır olduğuna ve kilometrelerce uzaktada olunsa bile hep vatanasahip çıkacağının sözüne kanıt olarak tertiplenmektedir.

Milli iradeye saygı konvoyunun detaylı rota bilgileri şu şekilde:

İlk buluşma Viyana saati ile 20:00da yola çikacak şekilde, Viyanaya 40km uzaklıkta olanve Avusturya Macaristan güzergahı arasında bulunan dinlenme tesisiGöttelsbrunn'da gerçekleşecek. Oradan devam ederek saat 22:00da Avusturya Macaristan
sınırında olunacak.Diğer buluşma noktaları yol mesafelerine göre organize edilmiştir:3 Ocak 2014 saat 04:00da Macaristan Sırbistan gümrüğü ve 11:00da Sırbistan Bulgaristan sınır kapısı.

Kapikuleden hepberaber girmeyi hedeflediğimiz ve Türkiyeye giriş yapmadan önce son buluşma noktasıBulgaristanda olmak üzere Türkiye saati ile 17:00 için ayarlanmaktadır. Gurbetcilerin vatanlarınaayak basarken, sarf edilen emek ve çekilen çileye rağmen, 'milli iradeye saygı' konvoyununcoşkusuna şahit olmak isteyen bütün basın mensupları olay mahaline davetlidir.Bize katılmak isteyenler,+43 676 5165689 ve +43 664 2078721 telefonlardan ulaşabilirler'şeklinde açıklama da bulundular.

 

İHA

VATANI SAHİPSİZ SANAN "SAĞIRLARA" DUYURULUR
 // Mühr-ü Süleyman
Keser döner, sap döner, gün gelir "Hesap döner"
Vatanımı bölüp parçalamaya çalışan büyük Köpeklere, onların maşası ne yazık ki, vatandaşımız olan küçük köpeklere, yıktık, yıkıyoruz narası atan tüm satılmışlara, KULAKTAN DEĞİL GÖNÜLDEN SAĞIR koyunlara duyurudur,..
Aynı zamanda UYARIDIR da haa,
Anladınız siz onu (!)...
02 Ocak 2014 Perşembe 22:57
DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler