YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Avusturya'dan Türkiye'ye küstah öneri!
Avusturya'dan Türkiye'ye küstah öneri!
28 Ağustos 2016 19:26
Avusturya Başbakan Yardımcısı ve Ekonomi Bakanı Reinhold Mitterlehner, Türkiye'nin yakın gelecekte Avrupa Birliği (AB) üyeliğine hazır olmadığını savunarak, "AB-Türkiye Çıkar Ortaklığı" önerisinde bulundu.

Sık sık Türkiye karşıtı açıklama yapan Avusturyalı Bakan, Türkiye ile AB üyeliği değil, 'çıkar ortaklığı' görüşülsün dedi.

Son dönemde Türkiye karşıtı açıklamalarla gündeme gelen Avusturya'dan Türkiye'nin AB üyelik süreci ile ilgili tartışmalı bir açıklama daha geldi. 

Her seferinde Türkiye'nin üyeliğine karşı çıktığını belirten Avusturya Halk Partisi (ÖVP), Türkiye ile AB arasındaki üyelik görüşmelerinin durdurulması gerektiğini savundu. Avusturya Halk Partisi, Türkiye'ye AB üyeliği yerine 'çıkar ortaklığı' önerisinde bulundu.

AB-TÜRKİYE ÇIKAR ORTAKLIĞI

Avusturya'nın Kurier gazetesine konuşan Avusturya Başbakan Yardımcısı ve Ekonomi Bakanı Reinhold Mitterlehner, Türkiye'nin yakın gelecekte Avrupa Birliği (AB) üyeliğine hazır olmadığını savunarak, "AB-Türkiye Çıkar Ortaklığı" önerisinde bulundu.

TÜRKİYE'YE HAS BİR ORTAKLIKTAN YANAYIZ

ÖVP lideri Mitterlehner, "Fakat Türkiye önemli bir bölgesel ve ekonomik ortak olmaya devam etmelidir. Bu nedenle biz Türkiye'ye has bir ortaklıktan yanayız. Bu ütopik bir üyelik umudunu korumaktan daha mantıklı ve gerçekçi" dedi.

ÖVP'nin "AB-Türkiye Çıkar Ortaklığı" istediğini belirten Reinhold Mitterlehner, hazırladıkları önerinin Başbakan Christian Kern'in partisi Avusturya Sosyal Demokrat Partisi (SPÖ) ve AB yetkililerine de ulaştırılacağını söyledi.

Reis Anlatır Size
 // aRaS
Çıkarsa çıkar sorun yok,
Alın mültecilerin hepsini vize serbestisinide iptal edin.
Sorun da yok herkes yoluna bu kadar basit....
29 Ağustos 2016 01:31
it birligi
 // mustafa
alin ab nizi durun bükük musait .... kayun. kim istiyor sizinle bir arada olmayi. pislik herifler....
29 Ağustos 2016 00:19
1
 // 1
Ne Oldu Acıttık Mi Bi Tanesi?.Kendi Çıkarlarınızla Boğulacaksınız Dipsiz Sapsız Yönetimlerinizle.Halklarınız Gözünü Açacak Ve Ülkenize Almadığınız Insanlık ayıbı Yaptığınız İnsanlar Gibi Yaşantınız Olacak Belki De Daha Beteri Ve O Zaman O Şeytani Bakışlarınızı Attığınız O İnsanlardan Aman Dileyecek Ve Ellerine Muhtaç Kalacaksınız.Ne Kadar İstekli Olursanız Olun Biz 3000 Yılına Kadar Size Girmicez Mide Bulandırıyorsunuz......
29 Ağustos 2016 Pazartesi 00:02
DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler