YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Avusturya’da PKK'ya tepki gösteren taksiciye ceza
Avusturya’da PKK'ya tepki gösteren taksiciye ceza
02 Eylül 2016 11:32
Viyana polisi, PKK yandaşlarına tepki gösteren bir taksiciye 710 avro ceza kesti

Avusturya’nın başkenti Viyana’da polis, Türkiye  aleyhinde propaganda yapan terör örgütü PKK yandaşlarına tepki gösteren taksici  Bilal Adalı'ya 710 avro ceza yazdı. 

Terör örgütü PKK yandaşlarına gösterdiği tepkinin görüntülerini ve  polisin kendisine kestiği ceza makbuzlarını sosyal medya hesabında paylaşan  Adalı, 28 Temmuz 2016'da yaşadığı olayı AA muhabirine anlattı.

Avusturya’da doğup büyüdüğünü belirten Adalı, 1988 yılından beri  Viyana'da taksicilik yaptığını belirtti.

Olay günü bir aileyi şehir merkezine götürdüğünü ve yolda gördüğü  terör örgütü PKK taraftarlarına tepki gösterdiğini aktaran Adalı, aklına  Hakkari’de şehit düşen arkadaşının geldiğini ifade ederek, “Terörist pislikler.  Sizler teröristsiniz.” diye bağırdığını anlattı.

Hemen ardından 20’ye yakın polisin aracını durdurarak kendisini  araçtan zorla indirdiklerini ve terör zanlısı gibi sorguladıklarını vurgulayan  Adalı, “Birisi sağdan açtı kapıyı, birisi soldan açtı. Kolumdan çektiler. O  şekilde apar topar beni indirdiler.” dedi.

Adalı, polislere bütün belgeleri gösterdikten sonra yaşlı bir polisin  “Bundan sonra sen Avusturya’daki hayatını unutabilirsin.” diyerek tehdit ettiğini  ve bir başka polisin de “Siz Erdoğancılar hep aynısınız.” şeklinde ifadeler  kullandığını aktardı.

Polislerin belgelerini verdikten sonra “Bizden iyi bir mektup  alacaksınız” dediklerini kaydeden Adalı, bir hafta önce eve gelen mektupta 710  avro ceza yazıldığını öğrendiğini dile getirdi. Adalı, “Sonuçta 710 avro, sanki  sokaktan topluyoruz bu parayı." dedi.

Cezanın 7-8 maddeye dayandırıldığını ifade eden Adalı, "Ben ordan  yavaş gitmişim, 30'dan hızlı gidersen zaten ceza yiyorsun. 'Kürt pislikler'  demişim böyle bir sözüm yok. Ben 'terörist pislikler' dedim. 'Trafiği tıkadın'  demişler. Bu mantık dışı, 20 polis trafiği kapattı. 'Sol şerit kullanıldı'  deniyor, sol şerit yok orda." diye konuştu.

Yazılan cezanın haksız olduğunu öne süren Adalı, cezaya avukatı  aracılığıyla itiraz edeceğini vurguladı.

 

AA

DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler