YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Avusturya'da da minare sorusu
Avusturya'da da minare sorusu
04 Aralık 2009 17:25
İsviçre’de “minare yasağına” ilişkin hararetli tartışmalar yaşanırken, Avusturya’da yayımlanan “Die Presse” gazetesi de sitesinde “minare yasağı” ile ilgili bir anket düzenledi.

İsviçre’de referandumla yapılan “minare yapımının yasaklanması” kararına başta İsviçre olmak üzere bütün dünyadan tepkiler gelmeye devam ederken, Avusturya’da yayımlanan “Dier Presse” gazetesi de internet sitesinden yasakla ilgili bir anket düzenliyor.

Maalesef şu anki duruma göre katımcıların yüzde 58’i tercihlerini “minare yapımı yasaklansın” yönünde yaptı.

Ankete nasıl katılacaksınız?

http://diepresse.com/home/524994/index.do?direct=525001&_vl_backlink=/home/index.do&selChannel=103 linkini tıkladıktan sonra sitenin sağ tarafında minare yasağıyla ilgili anketi göreceksiniz. Daha sonra "Nein - jede Religion soll ihren Platz bekommen." yanı  “hayır yasaklanmasın” şıkkını seçin.

Bu arada ülkede minare yasağından sonra şimdi de Friburg ile en büyük kenti Lozan’da okul öğrencilerine “başörtüsü yasağı”nın getirilmesi talep ediliyor. Öğretmenlerin derslere başörtüsüyle girmesinin yasak olduğu İsviçre’de bu yasağın başörtülü öğrenciler için de geçerli olması yönünde çalışmalar olduğu ileri sürülüyor.

Derleyen:Özcan Büyüköz


 

DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler