YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Avusturya'da çirkin Türkiye yazısı
Daha önce darbe kalkışmasını protesto eden vatandaşların Türk bayrağı asmasını yasaklayan Avusturya, Viyana Havaliman'ında Türkiye'yi ve Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı hedef alan bir afiş astı.
Avusturya'da çirkin Türkiye yazısı
31 Temmuz 2016 / 15:47 Güncelleme: 31 Temmuz 2016 / 15:48

15 Temmuz'da FETÖ tarafından yapılan ve başarısızlıkla sonuçlanan darbe girişimi Batılı ülkelerde büyük hayal kırıklığına neden oldu. Batı medyasında her gün Türkiye'nin aleyhine yayınlar yapılırken, birçok batılı siyasetçi de Türkiye'ye nefret kusuyor.

Başta PKK ve birçok terör örgütüne destek sağlayan Avusturya'da darbe kalkışmasının ilk gününde beri Türkiye'nin aleyhine yayın yapan ülkeler arasında. Avusturya Dışişleri Bakanı Kurz, darbe kalkışmasından sonra yaptığı açıklamalarda Türkiye'yi suçlayan ifadeler kullanırken, darbe kalkışmasına ve darbecilere ise tek laf etmedi.

Türk bayrağı asmayı yasakladılar

Avusturya'nın Wiener Neusttadt şehrinde ise Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimine karşı çıkan Türklerin evlerine ve balkonlarına Türk bayrağı asması yasaklandı. Wiener Neustadt Belediye Başkanı Klaus Schneeberger, Türk sivil toplum örgütleri ve toplu konut yönetimlerine gönderdiği mektubunda, evlere ve balkonlara asılan Türk bayraklarının kaldırılmasını istedi.
Avusturya basını ise darbe kalkışmasının yaşandığı ilk günden beri Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın aleyhine yayınlar yapmayı sürdürüyor.

Havalimanında çirkin afiş

Avusturya'nın başkenti Viyana'da ise Türkiye'ye olan nefreti gözler önüne seren bir afiş asıldı. Viyana Havalimanı'na "Türkiye tatili ile sadece ERDOĞANI destekliyorsunuz, gitmeyin!" afişini asan Avusturya, Türkiye'ye olan nefretini bir kez daha ortaya koydu.

Amerika, Almanya, İngiltere ve Belçika gibi ülkelerin medyasında Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Türkiye ile ilgili çirkin suçlamalara yer verilirken, FETÖ'cü cuntacıları öven analizlere yer veriliyor. Batılı ülkelerinin liderleri ise darbe kalkışmasını kınamanın ötesine geçmezken, darbecileri korumaya dönük uyarılarda bulunuyorlar.

 // mehmet gündoğan
Hain batı iki yüzlü şeref yoksunu vicdansızlar hak elbette galip olacak batıl yok olacak. Allah cc yar ve yardımcımız olsun inşaAllah....
02 Ağustos 2016 11:04
3. viyana seferi farz artık.
 // hursit dilaver
bizim laikçi tayfanın kafası basmaz ama bize 3. viyana seferi farz öldu.zaten ö taraflarda hayder adlı bir nazi kılıklı biri çıktı.önu zar zör ekarte ettiler. biz kendi guvenliğimiz için 3. viyana seferine hazırlanmamız gerekmekte. AVUSTURYAYI BUNLARDAN KURTARMALIYIZ.YÖKSA AVRUPA BATACAK..bize ihtiyaçları var....
31 Temmuz 2016 Pazar 19:37
 // Salin. K
Bunlar korkuyorlar TÜRKÜN gücünden korkuyorlar. Çünkü kaybettiler istedikleri gibi ihanet edebilecekleri istedikleri gibi yalan, söyleyecekleri ,istedikleri gibi oyalayacakları bir TÜRKİYE yok artık kaybettiler. Sizler TÜRKLER Gibi bir asil millet olabilir misiniz iki TÜRLER DÜNYANIN EN MERT İNSANLARI, EN İYİ VE ASİL MİLLETİDİR....
31 Temmuz 2016 19:01
DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler