YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Avustralya'da Cami karşıtı eylem ilgi görmedi
Avustralya'da Cami karşıtı eylem ilgi görmedi, eyleme yaklaşık 30 kişi katıldı.
Avustralya'da Cami karşıtı eylem ilgi görmedi
09 Ekim 2015 / 20:41 Güncelleme: 09 Ekim 2015 / 21:00

İslam'a karşı ırkçı söylemlerde bulunan Özgürlük Partisi, Sydney Parramatta Emniyet Müdürlüğü finans bölümü çalışanını öldüren Farhad Jabar'ın cinayetten önce gittiği Parramatta Camisi önünde bir gösteri düzenledi.

Saldırıyı bahane ederek düzenlenen gösteriye yaklaşık 30 kişi katılırken, gösteriye karşı çıkan ve Müslümanları destekleyen sivil toplum örgütleri tarafından organize edilen karşı gösteriye ise yaklaşık 200'e yakın kişi destek verdi.

Parramatta Camisi önündeki caddede karşılıklı slogan atan grupların birbirine yaklaşması için polis önlem alırken, iki saat süren gösteri olaysız bir biçimde sona erdi.

- Yarın yapılacak gösteriler

Özgürlük Partisi, "Avustralya'yı Geri Alın", Birleşik Milliyetçi Cephe, "Avustralya Savunma Birliği" gibi İslam'a ve Müslümanlara karşı ırkçı söylemlerde bulunan gruplar ülke çapında yarın gösteriler düzenlenecek.

Sosyal medya üzerinden örgütlenen gruplar, taraftarlarına çağrıda bulunarak, kendilerine en yakın cami önüne giderek gösteri yapmalarını istedi.

Avustralya genelinde ilk kez düzenlenecek gösteriye karşı alarma geçen Avustralya polisi, yapılacak gösterilerde herhangi bir taşkınlık karşısında toleranslı davranılmayacağını açıkladı.

DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler