YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Avrupa'nın ortasında Peygamberimize hakaret sergisi açtılar!
Danimarka'nın başkenti Kopenhag'da, "Danimarka'nın İslamlaşmasını Durdur" örgütünün Hz. Muhammed'e hakaret içerikli karikatür sergisi polis koruması altında açıldı.
Avrupa'nın ortasında Peygamberimize hakaret sergisi açtılar!
27 Eylül 2015 / 10:32 Güncelleme: 27 Eylül 2015 / 10:36

İslam karşıtlığı ile bilinen "Danimarka'nın İslamlaşmasını Durdur" (SİAD) isimli örgüt, Kopenhag'da Hz. Muhammed'e hakaret içerikli karikatür sergisi açtı.

SİAD'ın ABD'nin Teksas eyaletinden getirdiği karikatürler, polis koruması altında ve sadece basına açık olarak sergilendi.

SİAD Başkanı Anders Gravers, amaçlarının Axel Torv Meydanı'nda açtıkları sergiyi halkla buluşturmak olduğunu belirterek, polise tepki gösterdi.

Gravers, daha sonra yaptığı basın açıklamasında ifade özgürlüğünün tehlikede olduğunu savundu.

Sergiyi protesto eden gençlere polis müdahalesi

Sergi boyunca polisin yoğun güvenlik önlemleri dikkati çekti. Yaklaşık 400 polis memuru ve istihbarat mensubunun bölgede bulunduğu belirtildi.

Bu arada, SİAD aleyhine slogan atan üç genç kız, polisin sert müdahalesiyle karşılaştı.

SİAD, sergi için haziran ayında Kopenhag'daki Kraliyet Kütüphanesi de dahil olmak üzere birçok yere başvuruda bulunmuş, ancak ret yanıtı almıştı.

Karikatürler, mayıs ayında derneğin Amerika'daki kolu olan "Amerika'nın İslamlaşmasını Durdur" grubu tarafından, ABD'nin Teksas eyaletinin Dallas kentinde sergilenmişti. Sergi salonuna silahlı saldırıda bulunan iki kişi, olay yerinde polis tarafından etkisiz hale getirilmişti.

 

AA

....
 // ....
Şimdi biz ümmeti olarak hiçbirşey yapamıyoruz şu klavye ile yazmaktan başka benim peygamberime Allahın sevgilisine..bat dünya hemi...
27 Eylül 2015 20:21
 // Rasim DUMAN
Yahudiler aleyhinde iki kelime soyleseniz "vay antisemitist ! nefret soylemcisi ! " diye hepsi birden kiyam edip dunyayi basiniza yikarlar.. Sira İslam'in mukaddeslerine gelince "naapalim efendim, ozgurluk demokrasi insan haklari..." felan festek, bir yigin demagoji...! Bunlar boyle riyakar, boyle alcak, boyle ahlaksizlar. "Hocaefendi" ( ?!! ) bu mevzuda ne buyururlar acep ? Yoksa bu da mi "furuat"?...
27 Eylül 2015 20:12
pislikler
 // Yasin yeşilkır
ALLAH HİDAYETE ERDİRSİN yoksa helak ETSİN...
27 Eylül 2015 14:59
DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler