YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Avrupa'da tehlike sinyalleri
Avrupa'da tehlike sinyalleri
09 Mayıs 2010 12:11
İzlanda'daki yanardağın püskürttüğü kül bulutları yine Avrupa'^yı tehdit altına almaya başladı.Bazı bölgelerde uçuşların iptal edilmesinin beklendiğini bildirildi.

İzlanda'da aktif olan Eyyafyallayöküll yanardağının püskürttüğü kül bulutları nedeniyle, Avrupa hava sahasının bazı bölgelerinde uçuşların iptal edilmesinin beklendiğini bildirildi.

Avrupa hava trafiğini yöneten Eurocontrol tarafından yapılan açıklamada, volkanik küllerin Fransa'nın güneyine, İsviçre'ye ve kuzey İtalya'ya doğru ilerlediği belirtildi.

Eurocontrol, Atlantik ötesi uçuşların devam edeceğini, kül bulutlarının İzlanda'dan Azor adaları yönünde uzandığını, bu yüzden uçakların kuzeyden Grönland üzerinden yapılacağını kaydetti.

Eurocontrol, bu akşama kadar bulutların Almanya'nın güneyindeki bazı yerleri, Çek Cumhuriyeti ve Avusturya'yı kaplamasının tahmin edildiğini bildirdi.

Atlantik ortalarındaki yüksekliği 10 bin 500 metreyi bulan bulutların bir kolunun da Portekiz ve İspanya'ya ulaştığı, Porto, La Coruna, Vigo ve Santiago havaalanlarının kapatıldığı belirtildi.
AA

Allah'ın gazabı...
 // ibrahim çelikoğlu
2012'de gazabın geleceği söyleniyor.Demekki doğruymuş.İşaretlerini almaya başladık......
10 Mayıs 2010 17:38
DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler