YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Avrupa'da 'kan donduran' İslam düşmanlığı
İslam karşıtı Avrupalı bir kadın, sosyal medya hesabında Müslümanlara verilmemesi şartıyla kan bağışında bulunacağını belirtti.
Avrupa'da 'kan donduran' İslam düşmanlığı
19 Ağustos 2016 / 09:22 Güncelleme: 19 Ağustos 2016 / 12:17

Belçika'da Kızılhaç, değişik kanallar yoluyla kan verme kampanyası başlattı. Anvers kenti Kızılhaçı da Twitter hesabından hangi kan grubundakilerin kimlere kan verebileceği yönünde bir tablo yayımladı. "Kime kan verebilirsiniz?" başlığı altındaki grafikte sadece, kan grupları arasındaki geçişler belirtildi.

Ancak Marion Dekker, Twitter hesabından "Kan vermek istiyorum ama Müslümanlara değil. Bunu garanti edebilir misiniz?" diye yazdı.

Bu ifade üzerine çok sayıdaki kullanıcı, kadına tepki gösterdi. Bir kullanıcı, "Kan vermek istiyorum ama ırkçılara değil. Bunu garanti edebilir misiniz?" diye yazarken, başka biri de "Müslümanım ve kan veriyorum. Kanım ihtiyacı olan herkes için. Kızılhaç bir ayrım yapmıyor. Kusura bakma" cevabını verdi.

Tepkilerin ardından yazdığını silmek zorunda kalan Dekker'in Türkiye aleyhine de paylaşımlarda bulunması dikkati çekti.

 

AA

MÜSLÜMANLARIN YERE DÖKÜLEN KANI
 // ismail emre
Müslümanların yere dökülen kanı ile dünyanın kan ihtiyacı karşılanır bu kansızların bir damla çıkacak kanı bakın ne kadar değerli onlar için!!!!!!!!!!!!!!...
19 Ağustos 2016 Cuma 18:20
ŞOK EDEN HABER
 // ismail emre
Beni şok eden bu haberde kanın verilmemesi değil Müslümanlara bu kanın veriliyor olması beni şok etti..........
zaruret olmadıkça onların kanı alınamamalıdır zaten almak istesek bile bu kansızların doldurucağı bir torba kan için 100 milyon kafir kanı gerekir........
19 Ağustos 2016 Cuma 18:09
 // Hakan
Sen o alkollü domuz kanını al Fetocu ılımlı müslümanlara ver....
19 Ağustos 2016 16:40
DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler