YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Avrupa Konseyi'nde Peygamber Efendimize (SAV) büyük saygısızlık
Avrupa Konseyi'nde açılan bir sergide tüm dünyada Müslümanların tepkisini çeken Danimarkalı Kurt Westergaard'ın Hz. Muhammed'i (SAV) terörle özdeşleştiren çiziminin kullanılması tepkilere yol açtı.
Avrupa Konseyi'nde Peygamber Efendimize (SAV) büyük saygısızlık
15 Ekim 2016 / 08:10 Güncelleme: 15 Ekim 2016 / 08:14

Fransa'nın Strazburg kentinde bulunan Avrupa Konseyi binasında Malta Delegasyonunun açtığı ve sürgün konusunu işleyen sergide, Hazreti Peygamber'e SAV büyük bir saygısızlık yapıldı.

Skandal sergiyi oluşturan kolajda yer alan yüzlerce kareden biri olan Danimarkalı Kurt Westergaard'ın Peygamber Hz. Muhammed'i (SAV) başında bomba ile resmeden çizimi herkesin tepkisini çekti.

Ak Parti Konya Milletvekili Leyla Şahin Usta'nın Avrupa Birliği (AB) ve Avrupa Konseyi konularında danışmanlığını yapan Hakan Karabulut, Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu'nun ziyareti sırasında kolajdan çizimi kopararak Çavuşoğlu'na gösterdi.

Çavuşoğlu'nun olayı Avrupa Konseyi Parlamenterler Meclisi (AKPM) Başkanı Pedro Agramunt ile görüşmesi sırasında dile getirdiği ve "Nefret suçları ile mücadele eden Avrupa Konseyi'nde Müslümanlara hakaret eden bir çizimin yerinin olamayacağı" vurgusunu yaptığı öğrenildi.

Olayla ilgili AK Parti Konya Milletvekili Leyla Şahin Usta, "Avrupa Konseyi binasında açılan bir sergide nefret suçu kapsamında değerlendirilen bir karikatürün sergilenmesi doğru değil." açıklamasını yaptı.

Usta, danışmanının haklı olarak karikatüre tepki verdiğini ve Konsey'deki en üst düzey yetkiliye ulaştırmak amacıyla karikatürü yerinden kaldırdığını belirtti.

 // Erol
İnşallah RABBİM bunları yapanları süründürür...
16 Ekim 2016 08:36
HÂL BÖYLE İKEN MUHTEREM➷➷➷➷
 // Halîme Gözüpek
DOSTLAR! 50 YlL'DlR NEDEN GÂVURPA KAPlLARlNDA İLLÂ DA AVRUPA, AVRUPA DİYE DEBELENİP DURUYORUZ?!?...
15 Ekim 2016 Cumartesi 16:36
İFLAH OLMAZ
 // CEM
Allah (cc) Rasulüne (sav) hakaret eden iflah olmaz.Bunu yakın zamanda İnşaallah göreceğiz...
15 Ekim 2016 Cumartesi 14:30
DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler