YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Avrupa İslamofobiye devam ediyor
Fransa'nın başkenti Paris'te yayınlanan ve Müslümanlara hakaret içerikli karikatürler hazırlayan "Charlie Hebdo" dergisine saldırı düzenlendi. Twitter'da örgütlenen Avrupalılar saldırıyı 'özgür basına karşı saldırı' olarak değerlendiriyor.
Avrupa İslamofobiye devam ediyor
07 Ocak 2015 / 16:48 Güncelleme: 07 Ocak 2015 / 17:28

Avrupa, son zamanlarda Müslümanlara yönelik artan İslamofobik hareketlerin yaşandığı dönemde, "Charlie Hebdo" dergisine düzenenlen ve 12 kişinin ölümü ile sonuçlanan olayla sarsıldı.

İslamofobiyi savunan Avrupalılar ise,  sosyal medya sitesi Twitter'dan "Je suis Charlie" (Ben Charlie'yim) hashtagi ile örgütlendiler.

Dergiye yapılan saldırıyı özgürlüğe, medyaya, ifade ve düşünce özgürlüğüne yönelik yapılan saldırı olarak değerlendiren Avrupalılar internete çok yoğun şekilde yorumlar yazmaya devam ediyorlar. Binlerce kişi ise şu fotoğrafı paylaşıyor:

1-018.png

İşte Avrupa'daki İslamofobik düşüncenin yaygınlığını gözler önüne seren birkaç örnek:

Ölenlerin aile ve arkadaşların hepsine sempati duyuyorum. Gelişmişliğin içinde ifade özgürlüğü vardır.

 

Bugün ifade özgürlüğü açısından trajik bir gün. İfade özgürlüğü kalemle ifade edilmeli kanla değil.

Gerçekten liberal-demokratik kapitalistelerden korkmalıyız.

Paris halkı bu akşam özgür basın, demokrasi ve cumhuriyet için sokaklara dökülecek.

Dünya üzerinde şeytan yoktur ama Tanrı adında kurban edilen adamlar vardır.

Desteğini göster! Bu sadece masum gazetecilere yapılan bir saldırı değil, bu özgür düşüncelerine yapılan bir saldırıdır.

Bu ayıp bir şey ama bugünlerde de bütün müslümanlar eleştirmen oldu. Tek doğru dinin o olduğunu sanıyorlar.

 

Eğer Tanrı varsa ve Tanrı twitter kullanıcısıysa, o mutlaka 'Je suis Charlie'yi twitlerdi.

 

KANALAHABER.COM/ÖZEL İÇERİK

halidetonga@kanalahaber.com

20:20
 // 1
Gelismislik mi ifade ozgurlugumu demokrasiden bahseden gecen gun askeri sehir sokaklarinda dolastiran medeniyeti dunyanin diger yonetimlerine gore cok gec gormus birileri mi soyluyor.Avrupa ve siyonist denen hamam bocekleriyle ayni beyne ve yasam alanina sahip yonetimsel gucler kendi kurduklari sistemin kurbani oluyorlar.bocek ilaci sikmak bile onlari bu derecede zorladi.kendi adamalarinizin yaptigi saldirilardan korkmayin Gercek Muslumanlar Ayaklandimi zakkum agacindan medet unmaya baslarsiniz......
07 Ocak 2015 20:20
17:41
 // mossad
Bence bu saldirinin arkasinda musluman dusmani mossad var....
07 Ocak 2015 17:41
Aynı odak ve strateji
 // Ömer
Bu pisligin arkasında siyonist yahudiler çıkar ise sakın kimse şaşırmasın.Tıpkı geçmişteki Haganah denilen devlet terörizminin yahudi devleti kurulduğunda gitmemekte direnen yahudileri israile yollamaya mecbur bırakma için uyguladıkları korkutma,gözdağı verme amaçlı korkunç infazlar vs gibi zorlama politikasındaki eylemlerine bu kez farklı bir şekilde farklı milletlere karşı yürürlüğe sokmaya başladılar.Filistin ve Türkiye'deki olayları iyi analiz edip önlem almak lazım....
07 Ocak 2015 Çarşamba 17:22
DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler