YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Avrupa için tehlike çanları çalıyor
İngiltere’de ‘Demografik Problem' adını taşıyan, Avrupa’da Müslüman nüfusun hızla arttığı yönünde verdiği rakamlarla ‘tehlike çanları çalıyor” şeklinde uyarıda bulunan bir video, internet siteleri ve e-maillerde dolaşıyor.
Avrupa için tehlike çanları çalıyor
14 Ağustos 2009 / 07:42 Güncelleme: 00 0000 / 00:00

ABD’de hazırlandığı tahmin edilen ve ‘bilinmeyen gönderici’ tarafından hazırlanan ‘Demografik Problem' başlıklı videoda, Avrupa için tehlike çanlarının çaldığı mesajı veriliyor.

8 dakika olarak hazırlanmış olan slayt şovda: Rus ordusunun yakın bir gelecekte İslam ordusuna dönüşeceği, Fransa’da kilislerin yerini camilerin alacağı ve Fransa’nın bir İslam ülkesi olacağı, İngiltere’de cami sayısının 2.5 milyona yükseldiği, Hollanda’da yeni doğan çocukların yüzde 50’sinin Müslüman olduğu ve 15 yıl içinde nüfusun yarısının Müslüman olacağı ve Alman nüfusundaki azalışın önüne geçmenin mümkün olmadığı için 2050’de Almanya’nın da Müslüman bir ülke olacağı iddia ediliyor.

“DÜNYA DEĞİŞİYOR UYANMA ZAMANI; BU HAREKETE GEÇMEK İÇİN BİR ÇAĞRIDIR”
Avrupa’daki Müslüman nüfusunda son yıllarda yaşanan artış ve toplumsal değişim de slayt gösterileriyle vurgulanıyor. Arka planında Arap müziği ve Türk bayrağına bezeyen hilal ve yıldızlı bir bayrağın dalgalandığı slayt gösterisşnde, bir an önce harekete geçirilmesi gerektiği yönünde provakatif söylem ve çağrılar yer alıyor.

“AVRUPA KÜLTÜRÜ YOK OLUYOR”
“Dünya kültürü ve çocuklarımızın geleceği bizim gibi olmayacak; dünyanın demokrafik değişime şahit oluyorsunuz” sözleri ile başlayan video da çeşitli araştırmalara dayanarak Avrupa kültürünün giderek yok olduğu, Müslüman nüfusun attığına dair uyarıcı rakamlar sunuluyor.

Doğum oranının 2.11’in altına düşmesi durumunda kültür değişimin yaşandığı ve bundan geri dönüşünün imkansız olduğu belirtilerek, Avrupa’daki doğun oranın ortalama 1.3 olduğunu ve bu gidişle artan Müslüman nüfusuAvrupa’nın hızla bir Müslüman olacağı, geriye dönüş için 80 ile 100 yıla ihtiyaç olduğunu ve dünyada hiçbir ekonomik modelin bu değişim içinde mevcut kültürü ayakta tutmasının imkansız olduğunu ifade ediliyor.

“2027’DE FRANSA’NIN BEŞTE BİRİ MÜSLÜMAN OLACAK”
1990 yılından bu yana Avrupa’da İslam nüfusunun hızla artış göstermeye başladığı ve düşük doğum oranına rağmen Avrupa nüfusunun artmaya devam ettiği vurgulanıp, bunun nedeninin,“Hiç durmadan devam eden İslamik göç” olduğu öne sürülüyor. Ülke ülke nüfus artışını gösteren bir haritayla Avrupa’daki nüfus artışının yüzde 90’ını İslamik göçün oluşturduğunu belirtiliyor.

Her aileye 1.8 oranında çocuk düşen Fransa’da, Müslüman ailelerdeki büyüme oranının 8.1 olduğu ve bu artış hızıyla 2027 yılına gelindiğinde her 5 Fransız’dan birinin Müslüman olacağı, Fransa’nın bir İslam ülkesine döneceği öne sürüldü.

İNGİLTERE’DE CAMİİ SAYISINDA PATLAMA
Güney Fransa’nın dünyadaki en fazla kiliseye sahip bölge olma özelliği taşırken şimdi bu bölgede kiliselerin yerini camilerin aldığını, ülkedeki 20 ve altı yaşlardaki çocuk nüfusunun yüzde 30’unun Müslüman olduğunu belirten istatistiklerin yayınlandığı videoda, özellikle Nice, Marsel ve Paris gibi büyük şehirlerlede bu rakamın yüzde 50\'lere yükseldiğinin altı çizildi.

Son yıllarda İngiltere’de camii yapımının hızla attığı vurgulanarak, ülkede 30 yıl içinde 82 bin olan camii sayısının, bugün 2.5 milyona yükseldiği ve bu camilerin çoğunun eski kileselerden dönüştürülme olduğunu belirtildi.

“RUS ORDUSU İSLAM ORDUSUNA DÖNÜŞÜYOR”
Rusya’da mevcut rakamlara göre 23 milyon Müslüman olduğuna dikkat çekilirken, her 5 Rus vatandaşından birinin Müslüman olduğu ve bu nedenle birkaç yıl içerisinde Rus ordusunun yüzde 40’ının İslam ordusuna dönüşeceği iddia edildi.

Hollanda’da da yeni doğan çocukların yüzde 50’sinin Müslüman olduğu ve 15 yıl içinde nüfusun yarısının Müslüman olacağı, aynı şekilde Belçika’da nüfusun yüzde 25’inin Müslüman, yeni doğanların yüzde 50’sinin de Müslüman olacağı ifade edilen videoda, Belçika hükümetinin 2025’te Avrupa’da doğan her 3 çocuktan birinin Müslüman ailelerde doğmuş olacağı uyarısı yaptığını hatırlatıldı.

Alman Ulusal İstattistik Enstitüsü’nün son yayınladığı resmi rakamlara göre, Alman nüfusundaki azalışın önüne geçmenin mümkün olmadığı, 2050’de Almanya’nın da bir Müslüman bir ülke olacağı öngörülen videoda, Amerika ve Canada’da en hızlı şekilde üreyenlerin Müslümalar olduğu ve Amerika Birleşik Devletleri’nde, 1970 yılında 100 bin olan Müslüman nüfusun, 2008’de 9 milyona ulaştığı ifade ediliyor.

Video’da ayrıca, Libya lideri Muhammed Kaddafi’ye ait olduğu belirtilen “Allah Avrupa’da İslama zaferi hiç çatışmasız ve savaşsız bağışlayacak. Teröriste, bombalı saldırılara ihtiyacımız yok. Avrupa’da 50 milyon Müslüman var ve Avrupa bir kaç on yıl içinde Müslüman kıtasına dönüşecek” sözlerine yer verildi.

8 dakika süren ve İngiltere’de internet siteleri ve e-maillerde dolaşan slayt, “Dünya değişiyor, uyanma zamanmı bu harekete geçmek için bir çağrı” sözleriyle son buluyor.
DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler