YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Avrupa diken üstünde! IŞİD şimdi de o şehirleri tehdit etti
Kanlı katliamlara imza atan IŞİD yeni yayınladığı videoda Avrupa'daki birçok ülkeyi tehdit etti. Videoda yer alan militan"Belki Londra, belki Berlin belki de Roma" ifadesini kullandı.
Avrupa diken üstünde! IŞİD şimdi de o şehirleri tehdit etti
05 Nisan 2016 / 16:15 Güncelleme: 05 Nisan 2016 / 16:46

IŞİD, yeni yayınladığı bir video ile Londra, Berlin ve Roma gibi şehirlere saldırı düzenleyeceğini bildirdi.

Reuters'ın haberine göre, örgütün videoyu ne zaman çektiği bilinmiyor. Videoda İngilizce konuşan bir IŞİD'li "Dün Paris'ti bugün Brüksel, yarın neresi olacağını Allah bilir. Belki Londra, belki Berlin belki de Roma" ifadelerini kullandı.

Eski saldırılardan görüntülerin gösterildiği videoda, Londra'daki parlamento binası ve Roma'daki Kolezyum'un görüntüleri de yer aldı.

BELÇİKA SALDIRISINDAN SONRA TEHDİT ETMİŞLERDİ

IŞİD, Belçika saldırılarını da bir video aracılığı ile üstlenmişti. Videoda Belçika kökenli bir militan, Brüksel saldırılarının tadımlık olduğunu, IŞİD’e yönelik operasyonların sürmesi halinde daha büyük saldırıların gerçekleşeceğini söyledi.

"SALDIRILARIN DEVAMI GELECEK"

Videonun ikinci bölümündeyse Hollandalı IŞİD üyesi Hicham Chaib, başta Belçika olmak üzere, IŞİD’e yönelik operasyonlara destek veren tüm Avrupa ülkelerini tehdit etti. Hakkında tutuklama kararı bulunan Chaib, videodai “Avrupa Paris saldırılarından ders almadı, bu yüzden Brüksel’i düzenledik. Dahası gelecek” dedi.

IŞİD saldırıları sonucu Mart 2015'te Brüksel saldırısında 31 kişi, Kasım 2015'te ise Paris'te 130 kişi hayatını kaybetmişti.

DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler