YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Avrupa Birliği'nden 'dağılma' itirafı!
Avrupa Birliği yaşanan sığınmacı krizinin çözümü için 15 Ekim'de yapılan liderler zirvesinin ardından olağanüstü mini bir zirve daha yaptı. Slovenya Başbakanaı Cerar zirvede yaptığı açıklamada AB'ye dağılma uyarısı yaptı.
Avrupa Birliği'nden 'dağılma' itirafı!
26 Ekim 2015 / 08:50 Güncelleme: 26 Ekim 2015 / 09:19

Avrupa, sığınmacı krizine nihai çözüm aramaya devam ediyor. 15 Ekim'de yapılan AB liderler zirvesinin ardından bu kez de Balkan ülkelerinin katılımıyla sorun bir kez daha alındı. AB Komisyonu Başkanı Jean-Claude Juncker'ın çağrısı üzerine toplanan olağanüstü mini zirve yaklaşık 8 saat sürdü.

Sloveyna Başbakanı Miro Cerar zirveye girişte yaptığı açıklamada, yardım almazlarsa sınıra tel örgü çekmeyi düşündüklerini kaydederek, ''Eğer, bugün bir çözüm bulamazsak, bugün elimizden gelen her şeyi yapmazsak, o zaman bu AB'nin sonu demek. Eğer günler, haftalar içinde derhal ve somut adımlar atmazsak, AB ve bir bütün olarak Avrupa'nın dağılmaya başlayacağına inanıyorum'' ifadesini kullanmıştı.

Sırbistan Başbakanı Aleksandar Vuçiç, ''Eğer bugün başarılı bir sonuç çıkmazsa hiçbirimiz için iyi olmaz'' diye konuşurken, Hırvatistan Başbakanı Zoran Milanovic ise ''Bugünkü sadece pazar öğleden sonra yapılan güzel bir görüşme'' diyerek güvensizliğini dile getirmişti.

 

AA

Beter olsunlar
 // Boğaçhan
Avrupa ektiğini biçecek inşallah. Böyle olacağını Alper Bey söylemişti....
26 Ekim 2015 Pazartesi 10:08
DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler