YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Avrupa Birliği de sert çıktı
Avrupa Birliği de sert çıktı
02 Haziran 2011 08:02
PKK'nın şehir yapılanması olan KCK'nın Cizre'de imam-hitaip lisesi öğrencilerinin kaldığı yurdu molotof atarak ateşe vermesine Avrupa Birliği de sert tepki verdi.

Sivil toplum örgütleri, kanaat liderleri ve siyasilerden sonra Avrupa Birliği (AB) de, PKK'nın şehir yapılanması KCK tarafından Cizre'de imam-hatip lisesi öğrencilerinin kaldığı yurda yapılan saldırıya sert tepki gösterdi.

AB Komisyonu'nun genişlemeden sorumlu üyesi Stefan Füle'nin basın ofisinden yapılan yazılı açıklamada, yurdu yakma teşebbüsü kınanırken, terörle mücadelede Türkiye ile dayanışma içinde oldukları hatırlatıldı. AB, olayda yaralananlara ve ailelere de geçmiş olsun dileklerini iletti. Komisyon'dan yapılan açıklama şöyle: "Komisyon, amacı ve şekli ne olursa olsun bütün terör eylemlerini sert şekilde tel'in eder ve bu vesile ile Türkiye'nin terörle mücadelesinde tam dayanışma içinde olduğunu vurgular. Yaralananların bir an önce sağlıklarına kavuşmalarını diliyoruz." PKK, 2002'den bu yana AB'nin terör örgütleri listesinde bulunuyor. Cizre'de bulunan Özel Ufuk Öğrenci Yurdu geçen hafta sonu yakılmak istenmiş, 1'i ağır, 3 öğrenci yaralanmıştı.

Cihan

DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler