YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Atina cayır cayır yanıyor
Atina cayır cayır yanıyor
18 Temmuz 2015 16:05
Yunanistan'ın başkenti Atina'da başlayan orman yangını büyüyerek devam ediyor. 3 ayrı yerde başlayan yangın nedeniyle halk evlerini terkediyor.

Atina'da başlayan orman yangını bugün de büyüyerek devam ediyor. 

Yunanistan'da 3 ayrı yerde orman yangını başladı. Yangın gitgide büyüyor. Özellikle Atina'nın merkeze yakın dağlık İmitros bölgesindeki yangın tehdit oluşturuyor. Kuru otlardan çıkan yangın rüzgarın etkisiyle yayılıyor.

Kuru otlar ve kuvvetli rüzgar yüzünden yangın çok hızlı yayılıyor. Bölgede oturanlar evlerini terk ediyor yada kendi imkanlarıyla korumaya çalışıyor. Yangına 10 araç, 30 itfaiye karadan, 2 helikopter de havadan müdahale ediyor.


İmitos dağında çıkan büyük yangının yerleşim birimlerine sıçramasından korkuluyor, binlerce yerleşim yeri tehdit altında. Yangına müdahele ediliyor.

Yangına müdahale eden uçak düştü

Bir diğer yangın ise Atina'nın dışındaki banliyölerde saat 12'de çıktı ve halen daha kontrol altına alınamadı ve yayılmaya devam etmekte.

Üçüncü olarak da sabaha karşı Mora yarımadasında bir yangın çıktı, bu yangının da etkisini sürdürdüğü ve yangına müdahele eden uçaklardan birinin düştüğü bildirildi. Pilot ise son anda kurtuldu.

DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler