YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Atın çiftesi kadını kan revan içinde bıraktı
Atın çiftesi kadını kan revan içinde bıraktı
09 Nisan 2013 14:00
İngiltere’de bir çiftlikte attan düşen kızın attan çifte yemesi saniye saniye kaydedildi. Atın çiftesi, ölümden dönen kızın sol kaşının az üstüne denk gelirken doktorlar küçük kızın hayatta kaldığı için oldukça şanslı olduğunu ifade ettiler.

Görüntülerde Rosie Morton isimli genç kızın Arap atına binerken aniden düşmesi sonucu ürken hayvanın çifte darbesiyle genç kıza vurduğu görülüyor.

Arkadaşları olay sonrası Morton’u hemen hastaneye götürdüklerini ve o anların aynı bir korku filmi gibi olduğunu belirterek, “Her yer kan içindeydi” dedi. Doktorlar ise Morton’un şanslı olduğunu ve kasketinin çifte gücünü azalttığını ifade ettiler. Olay sonrası açıklama yapan Morton, “Olayın nasıl gerçekleştiğini anlamadım. Sadece yüzümden akan kanları gördüm. Her yerim kan içindeydi.

Başımda gerçekten ciddi bir yara vardı. Eğer kasketi takmasaydım daha ciddi bir yaralanma olacaktı. Her zaman kasketimi takmıyorum fakat bundan sonra takacağım” dedi.

Kontrol altına alınan atını 1 hafta boyunca göremeyeceği için üzgün olduğunu da ifade eden Morton, “Atımı gerçekten çok seviyorum. Onun beni yaralamak istediğini düşünmüyorum” dedi.

İşte o anlar:

14:51
 // ATIN KADINA ŞİDDETİ
Olayın ardından, hayvan hakları savunucuları ile kadın hakları derneği üyeleri arasında arbede çıktı. Olayın büyümesi üzerine bölgeye güvenlik güçleri sevk edildi. Polis, iki guruba, tazyikli su ve biber salçası fırlatarak, göstericileri dağıttı. Bu arada kovasıyla yerdeki biber salçası lapalarını toplayan yaşlı bir kadın, gözden kaçmadı. Yaşlı kadının sevinci, görülmeye değerdi....
09 Nisan 2013 14:51
DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler