YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Ateşkes sona erdi artık savaştayız!
Ermenistan'dan, 'Azerbaycan ile ateşkes sürecinin sona erdiği' açıklaması geldi.
Ateşkes sona erdi artık savaştayız!
23 Aralık 2015 / 08:49 Güncelleme: 23 Aralık 2015 / 08:50

Azerbaycan ve Ermenistan Cumhurbaşkanları İlham Aliyev ve Serj Sarkisyan'ın İsviçre'de yaptıkları görüşmede, iki ülke arasında tartışma konusu olan Dağlık Karabağ bölgesinin geleceğiyle ilgili hiçbir sonuç alınamamıştı.

Ermenistan Savunma Bakanlığı Sözcüsü Artsrun Hovhannisyan, ''Bugün bir savaşın içindeyiz. Savaş kelimesini kullanmak zorundayız çünkü ortada ateşkes kalmadı... Azerbeycan tank, havan topu, uçaksavar gibi varolan tüm silahları kullanıyor'' dedi.

Azerbaycan Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Hikmet Hacıyev de ''Ateşkes, Ermeni güçlerinin Azerbaycan’daki yasadışı varlığı nedeniyle bozulmuştur. Ermenistan ele geçirdiği topraklardan çekilmek zorundadır. Ancak bu sayede bölgede sürdürülebilir barıştan söz edilebilir'' dedi.

bu savaş türkiyeye karşı..
 // atiker
açılmış bir savaştır putinin emriyle türkiye ve müttefiklerine karşı yapılan bir oparasyondur rusya kafkasyadaki türkiye müttefiki olabilecek türki cumhuriyetlerinede oparasyon yapacağının işaretidir görünen oki rusya ve iran sonradan yanlarına alacakları dostlarıyla kafkasya suriye irak ve körfezde büyük bir savaşın fitilini ateşleyecek türkiye kuşatıldı zor günler kapıda ya bu coğrafyada etkin bir güç olacağız yada uzun yıllar savaşların ateşin içerisinde var olmaya çalışacağız allahtan inayet...
23 Aralık 2015 Çarşamba 09:18
DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler