YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Ata yumruk attı, hapis cezası aldı
Ata yumruk attı, hapis cezası aldı
25 Ekim 2013 13:42
İngiltere Premier Ligi ekiplerinden Newcastle Unitedlı bir taraftar, takımının yenildiği maçın ardından polis atını yumruklaması nedeniyle bir yıl hapis cezasına çarptırıldı.

BBC'de yer alan habere göre, takımının Sunderland ile oynadığı maçta yenilmesinin ardından sinirlerine hakim olamayarak polis atını yumruklayan Barry Rogerson'a bir yıl hapis ve futbol müsabakalarını 6 yıl izlememe cezası verildi. Rogerson'un eyleminin atın üstündeki polis memurunun düşerek ciddi yaralanması riskine yol açtığı, bunun da suç teşkil ettiğini vurguladı.

Rogerson'u "şiddet eylemlerine karıştığı" gerekçesiyle cezalandıran mahkeme, aynı maçın ardından güvenlik güçleri ile çatışmaya giren yüze yakın taraftara da çeşitli cezalara çarptırdı.

 

AA

15:26
 // Oktay D gezer
Ingilterede polis atını yumruklayan taraftara verilen cezayı ve gerekçeyi,polisimize molotof bombalarla,celik bilyelerle saldıranları ifade ozgurlukcusu olarak tanımlayan dış güçlere ve yerli yardakcilarina tekrar tekrar okutmak gerekir,sanırım !!!...
25 Ekim 2013 15:26
15:06
 // DÜNYANIN EN OSMANLI ADAMI
Trt de, Osmanlı Tokadı adı altında, dandik bir film vardı. Yeniçeri at'a Osmanlı tokadı vurup, at, nalları havaya dikiyordu. Film de olsa zoruma gitmişti. İkisi arasında bir fark görmüyorum. Yok kardeşim yok öyle bişey, bir tokatla 40 tane haçlı keferesi nasıl süpürge sapı gibi yere yığılır. Biz, dünyada kendini abartan ve beğenen tek milletiz galiba....
25 Ekim 2013 15:06
DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler