YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
"Asla tereddüt etmeyiz"
Başbakan Erdoğan Suriye ile uçak krizi ile ilgili yeni bir açıklama yaptı. Açıklama yeniydi ama sözler aynıydı. Erdoğan, ''Türkiye olarak, Türk milleti olarak saldırı niyetinde değiliz" diyerek barış mesajını yineledi...
"Asla tereddüt etmeyiz"
27 Haziran 2012 / 13:43 Güncelleme: 27 Haziran 2012 / 13:43

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, ''Türkiye olarak, Türk milleti olarak saldırı niyetinde değiliz. Biz, barışı korumak, istiklalimizi korumak, Türkiye'ye, birlik ve bütünlüğümüze yönelik her tehdidi bertaraf etmek için, yani savunma için yatırım yapıyoruz. Bizim hiç bir ülkenin topraklarında asla ve asla güzümüz yok. Biz hiç bir ülkeye hasmane tutum sergilemiyoruz'' dedi. 

Erdoğan, ''Bize yönelik hasmane tutumlara, bize yönelik saldırılara, tehditlere karşı var olan gücümüzle, aynı zamanda tarihimizden aldığımız güç ve ilhamla en sert şekilde karşılık verir, gerekeni yapmakta asla tereddüt etmeyiz'' diye konuştu.

Erdoğan sözlerini şöyle sürdüdü, ''Biz her türlü terör örgütüne, illegal yapılanmaya, çeteye karşı amansız mücadele vermekte olan bir devletiz. Halkı nezdinde meşruiyetini yitirmiş çete devletlerine, halkına devlet terörü uygulayanlara ve Türkiye'nin büyüklüğünü test etmeye kalkanlara da hadlerini bildirmekten asla kaçınmayız'' (AA)
 

DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler