YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Askerler sabah namazında ateş açtı
Askerler sabah namazında ateş açtı
08 Temmuz 2013 10:51
Video paylaşım sitesi Youtube'a Müslüman Kardeşler tarafından yüklenen görüntüde, Mısırlı bir doktor bugün Kahire'de yaşanan olayları anlattı.

Olaylara şahit olduğunu anlatan ismi bilinmeyen doktor, "Bugün sabah namazı kıldıktan sonra dua ederken cumhuriyet muhafızları yaşlılara ve kadınlara bakmadan gerçek mermi kullanarak ateş etti." dedi.

Mursi taraftarlarının toplandığı Raba El Adaviya meydanındaki camide kurulan hastanede görevli olan doktor, "Buraya kafasından vurulan insanlar getirildi. Şu ana kadar bu camiye yaklaşık 20 ceset getirildi. Arıca 80 kişiden fazla yaralı geldi. Asker, göğüs, karın, ayaklar ve kafalara ateş etmiş. Merhamet göstermeden öldürdüler." diye konuştu.

Mısır ordusunun İsrail karşında hiç mermi kullanmadığını söyleyen Mısırlı doktor, ancak kendi insanına ateş açtığını ifade etti.

Bu arada Mısır Sağlık Bakanlığı, Mursi'nin tutulduğu Cumhuriyet Muhafızları binası önünde yaşanan olayda 35 kişinin öldüğünü açıkladı.

 

CİHAN

ALLAH a havale edelim
 // MALİKİ
Bir ramazanımız yok ki bir bayramımız yok ki müslümanlar olarak içimiz kan ağlamadan; bir şerifemiz yada bir arifemiz yada bir bayramımız olsun. Bunu bize yapanlara hemde ders verircesine Irak ta Suriye de Mısır da Gazze saldırılarında ve diğerlerinde hep böyle günlere getirenlere ALLAH lanet etsin. Yüce mevlam aynı acıları onlarada versin. Müslümanlarada Mısır da olduğu gibi akıl fikir ihsan edip direnme gücü ve oyunu bozma melekesi versin.
AMİN....
08 Temmuz 2013 Pazartesi 13:41
DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler