YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Asıl siyonist rejim nükleer silahlara sahiptir
Asıl siyonist rejim nükleer silahlara sahiptir
13 Kasım 2007 12:15
Asıl siyonist rejim nükleer silahlara sahiptir

İsrail Devlet Başkanı Şimon Peres'in Ankara'da, Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ile gerçekleştirdiği basın toplantısında İran'a yönelik yaptığı açıklamalara Tahran'dan yanıt geldi. İran'ın Ankara Büyükelçiliği'nden yapılan açıklamada, Peres'in sözlerinin gerçek dışı olduğu belirtildi.

İsrail Devlet Başkanı Peres, Çankaya Köşkü'nde yaptığı açıklamada, bölge ülkelerindeki terörün bir kısmını İran'ın desteklediğini savunarak, İran'ın nükleer faaliyetlerine karşı olduklarını söylemişti. Bu açıklamalara Tahran, Ankara Büyükelçiliği aracılığı ile yanıt verdi. Açıklamada; İran'ın, Uluslararası Atom Enerjisi Kurumu üyesi olup, nükleer faaliyetlerini, bu kurumun kurallarına uygun olarak ve NTP çerçevesinde gerçekleştirdiği belirtilirken; "İran'ın nükleer faaliyetleri barışçıl amaçlıdır ve ülkenin ilerleme ve kalkınmasını hedeflemektedir." denildi.

Tahran ayrıca; geçen 4 yıl boyunca İran'ın nükleer tesislerinin çok sıkı bir şekilde denetlendiğini ve bu denetlemeler sonucunda İran'ın barışçıl amaçlı nükleer faaliyetlerinde herhangi bir sapma olduğuna dair bir bulguya rastlanmadığını bildirdi. Açıklamada, "Oysa ki, siyonist rejim nükleer silah üretim tesislerine sahiptir ve bu gerçek, siyonist rejim başbakanı Ehud Olmert tarafından bu yılın başlarında Almanya'ya yaptığı ziyarette açıkça itiraf edilmiştir" denildi.
DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler