YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
“Araplar’a ev ve iş vermek yasak”
“Araplar’a ev ve iş vermek yasak”
“Araplar’a ev ve iş vermek yasak”
20 Mart 2008 / 18:36 Güncelleme: 20 Mart 2008 / 00:00


İsrail’de bir Yahudi hahamının sözleri tüyler ürpertti: Gerekirse sivilleri de öldürün. Araplara ev ve iş vermek yasak.


İsrail’de bir hahamın tüyler ürperten açıklamaları, İsrail toplumunun psikolojik olarak nasıl bir ruh hali içerisinde olduğunu gözler önüne serdi.


ETNİK TEMİZLİK ÇAĞRISI YAPMIŞTI
Daha önce tüm Filistinlilerin etnik temizliğe tabi tutulmasını isteyen İsrail’deki Kiryat Arba Yahudileri Hahamı Dov Lior, Yahudilerin Araplara iş vermesinin ve ev kiralamasının yasak olduğunu söyledi.


FABRİKALARDA BİLE ÇALIŞTIRMAYIN
Lior, Araplara sadece Yahudi okullarında değil, aynı zamanda otellerde, fabrikalarda, kısacası her yerde iş verilmemesi çağrısı yaparken, geçen hafta da Litvanyalı Yahudiler Hahamı Dov Kanievsky de Araplara hiçbir şekilde iş verilmemesini istemişti.


SİVİLLERİN DÜŞÜNÜLMESİ DİYE BİRŞEY YOK
Lior, tüm sinagoglarda dağıtılması amacıyla hazırladığı broşürde, İsrail hükümetini Yahudi toprağını Filistinlilere vermekle de suçladı. Askerlerin, Yahudi yerleşimcilerin yerlerinden edilmesi emrine karşı gelmesinin Tevrat’ın bir gereği olduğunu söyleyen Lior, katledilen Filistinliler için ise şöyle dedi:


“Yahudilikte savaş sırasında sivillerin düşünülmesi diye bir şey yok. Sivillere zarar gelse bile terörizmi yok etmeliyiz” (Habervaktim)


 

DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler