YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Arap dünyası saldırıyı kınadı
Arap dünyası saldırıyı kınadı
16 Nisan 2013 20:17
Arap Birliği, ABD'nin Massachusetts eyaletinin başkenti Boston'da meydana gelen patlamaları kınadı.

Arap Birliği Genel Sekreteri Nebil el-Arabi, yaptığı yazılı açıklamada, ABD halkının ve hükümetinin yanında olduklarını belirterek, patlamada hayatını kaybedenlerin ailelerine taziyelerini iletti, yaralılar için de acil şifa temennisinde bulundu.

Mısır Cumhurbaşkanlığından yapılan açıklamada ise patlamalar "suç" olarak nitelendirilerek, olaylarda hayatını kaybedenlerin ailelerinin ve yaralıların yanında olunduğu ifade edildi.

Eski Lübnan Başbakanı Necib Mikati, ABD'nin Lübnan Büyükelçisi Maura Conelli'yle görüşmesi sırasında Boston'daki patlamaları kınayarak, büyükelçiden ABD Başkanı Barack Obama'ya taziyelerini iletmesini istedi.

Ürdün resmi haber ajansının haberine göre, Ürdün hükümeti de patlamaları kınayarak ABD yönetimine taziye mesajı iletti.


"BAE, terör olaylarını kınıyor"


Birleşik Arap Emirlikleri (BAE) resmi haber ajansının haberine göre, Dışişleri Bakanı Abdullah bin Zayid Al Nahyan, Boston'daki patlamaları şiddetle kınadı.

Ülkesinin terör ile mücadelede ABD'nin yanında yer aldığını belirten Al Nahyan,  "BAE, ABD'nin güvenlik ve istikrarını sarsan bu gibi terör olaylarını kınıyor. Dünya ülkelerinin kaynağı ve etkenleri ne olursa olsun terörle mücadele etmesi gerekir" dedi.

Al Nahyan, patlamada hayatını kaybedenlerin ailelerine ve ABD hükümetine taziyelerini iletti, yaralılar için acil şifa temennisinde bulundu.

Cezayir Dışişleri Bakanlığı da dünyanın her yerinden sporcuların katıldığı Boston Maratonu sırasında meydana gelen patlamaları "ölümcül şiddet" olarak nitelendirdi.

Tunus Cumhurbaşkanı Munsif el-Merzuki'nin de ABD Başkanı Barack Obama'ya başsağlığı mesajı gönderdiği ve saldırıyı şiddetle kınadığı bildirildi.

ABD'de Boston Maratonu sırasında meydana gelen patlamalarda, 3 kişi ölmüş 130 kişi yaralanmıştı.

AA

DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler