YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Arap devletlerine öyle bir laf etti ki...
Arap devletlerine öyle bir laf etti ki...
20 Kasım 2012 09:35
Hizbullah örgütünün genel sekreteri Hasan Nasrallah, Arap ülkelerini eleştirerek, 'Arap devletleri sadece Kızılay görevi yapabilir ve cenaze töreni düzenlemeye yararlar' diye konuştu.

Lübnan'daki Hizbullah örgütünün genel sekreteri Hasan Nasrallah, ''Gazze'deki direniş, dik durdu, karşılık verdi ve işgalcilere kendi şartlarını dayatma aşamasına geldi'' dedi.

Beyrut'ta, örgütün yayın organı ''El-Manar'' televizyon kanalından taraftarlarına seslenen Nasrallah, Arap ülkelerini eleştirerek, ''Arap devletleri sadece Kızılay görevi yapabilir ve cenaze töreni düzenlemeye yararlar'' diye konuştu.

İsim vermeden bir Arap ülkesinin dışişleri bakanına da eleştiri yönelten Nasrallah, ''Suriye'ye silah gönderirler ama Filistin'e bir kurşun dahi gönderemezler. Eğer onlar koyunlaştılarsa, Filistin'de, Lübnan'da ve birçok Arap ülkesinde arslanlar ve kahramanlar var. İran, Suriye ve Lübnan geçmişte olduğu gibi hiçbir zaman Gazze'den vazgeçmeyecektir. Biz dini ve insani görevimizi yerine getiriyoruz'' dedi.

Nasrallah, ''Gazze'deki direniş, dik durdu, karşılık verdi ve işgalcilere kendi şartlarını dayatma aşamasına geldi'' ifadesini kullandı.  aa

DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler