YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Arap Birliği'nde Yemen'e çağrı
Arap Birliği'nde Yemen'e çağrı
19 Ocak 2015 20:05
Arap Birliği, Yemen'deki bütün siyasi güç ve akımlara "derhal her türlü şiddete son verilmesi ve ülkedeki meşru yönetime saygı duyulması" çağrısında bulundu.

Arap Birliği Genel Sekreter Yardımcısı Ahmed bin Hilli, gazetecilere yaptığı açıklamada, Yemen'deki üzücü gelişmelerin yakından takip edildiğini, gerekli görüşmelerin yapıldığını söyledi.

Bin Hilli, Arap Birliği Genel Sekreterliği'nin "Yemen'deki bütün siyasi güç ve akımlara derhal her türlü şiddete son verilmesi ve ülkedeki meşru yönetime saygı duyulması için çalışmaya ve Cumhurbaşkanı Abdurabbu Mansur Hadi'ye halkın taleplerini yerine getirecek demokratik yürüyüşteki çabalarına destek vermeye davet ettiğini" belirtti.  

Yemen İçişleri Bakanı Celal er-Ruveyşan, Cumhurbaşkanlığı Sarayı muhafızlarıyla Husi militanları arasında ateşkesin başladığını açıklamıştı.

Ruveyşan, saray muhafızları ile Husiler arasında yaşanan çatışmaların durdurulması için Cumhurbaşkanı Hadi'nin danışmanı Salih es-Sammad'ın başkanlığında bir ateşkes komitesinin oluşturulduğunu, ateşkesin oluşturulan komitenin çalışmalarıyla başladığını kaydetmişti.

Yemen'de Cumhurbaşkanlığı Sarayı muhafızlarıyla Husi militanları arasında sabah başlayan çatışmaların öğleye doğru durduğu açıklanmış ancak daha sonra yer yer devam ettiği haberleri gelmişti.

 

AA

DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler