YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Arap Birliği Hizbullah'ı terör örgütü ilan etti
Birliği'nde bugün Arap dışişleri bakanları seviyesinde Mısır'ın başkenti Kahire'de düzenlenen toplantıda, Lübnan'da faaliyetlerini sürdüren Hizbullah, terör örgütü ilan edildi.
Arap Birliği Hizbullah'ı terör örgütü ilan etti
11 Mart 2016 / 22:28 Güncelleme: 11 Mart 2016 / 22:29

Arap Birliği 145. Dışişleri bakanları toplantısında, Lübnan'daki Hizbullah'ı terör örgütü ilan ederek listesine aldı. Karara hangi ülkelerin çekince koyduğu veya itiraz ettiği konusunda henüz herhangi bir açıklama yapılmadı. Ancak Irak, Cezayir ve Lübnan'ın karara çekince koyduğu öğrenildi.

- BAHREYN'İN İÇİŞLERİNE KARIŞTIĞI GEREKÇESİYLE İRAN KINANDI

Aynı toplantıda, Bahreyn'in içişlerine karıştığı, etnik ayrılığı körüklediği ve terör gruplarına silah ve maddi yardımda bulunduğu gerekçesiyle İran'ın da kınandığı belirtildi.

Arap Birliği'nin İçişleri Bakanları düzeyinde Tunus'ta 2 Mart Çarşamba günü gerçekleştirdiği toplantıda da birlik, tarihinde ilk kez Hizbullah'ı terör örgütü şeklinde nitelendirerek, "Arap İçişleri Bakanları Kurulu, terörist Hizbullah örgütünü bazı Arap ülkelerinde toplumsal barışı ve güvenliği sarsan tehlikeli çalışmaları ve uygulamalarından dolayı kınıyor" ifadelerinin yer aldığı bir açıklama yayımlamıştı.

 // Ömer
uluslararası siyaset ve strateji özürlü ahmaklar sayesinde ne yazık ki terör devleti amacına adım adım ulaşmakta. Yaziklar olsun...
12 Mart 2016 12:48
DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler