YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Amerikalı sağ salim bulundu
Afganistan'da kayboyan Amerikalı sağ salim olarak 2 ay sonra ortaya çıktı. Hikayesi ise kafaları karıştırdı
Amerikalı sağ salim bulundu
13 Ekim 2010 / 17:57 Güncelleme: 13 Ekim 2010 / 17:58

Afganistan'da ağustos ayından beri kayıp olan bir Amerikalı, Kandahar bölgesinde Amerikan askerleri tarafından bulundu.

ABD'nin Kabil Büyükelçiliği yetkilileri, iki ayı aşkın süredir kayıp 25 yaşındaki Amerikan vatandaşının Kandahar'da sağ salim bulunduğunu belirttiler.

Ağustosta arkadaşlarının kendisiyle teması kaybettikleri bilgisini verdiklerini kaydeden Amerikalı yetkililer, 2 Ekim tarihinde söz konusu kişinin Afganistan'ın güneyinde Amerikan askerlerinden yardım istemek için temas kurduğunu ve Kabil'e getirildiğini belirttiler.

ABD Büyükelçiliği, Amerikan vatandaşının kimliğini ve kaybolmasıyla ilgili ayrıntıları açıklamazken, bu kişinin ABD'ye döndüğünü bildirdi.

İsminin açıklanmasını istemeyen bir Amerikalı kaynak da Amerikan vatandaşının kendisini bulan askerlere, Taliban militanları tarafından Kandahar'ın Zahri bölgesinde 2 ay boyunca rehin alındıktan sonra ellerinden kaçmayı başardığını anlattığını belirtti.

Amerikalı yetkili, bu Amerikalının gerçekten kaçırılıp kaçırılmadığının, orada ne yaptığının bilinmediğini söyleyerek, genç adamın sağlığının iyi olduğunu ve sadece birkaç sıyrığının olduğuna dikkati çekerek, bu kişinin hikayesinin "kafa karıştırıcı" olduğunu ifade etti. AA
 

DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler