YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Amerikalı müzisyen ezan sesine hayran kaldı
Grammy ödüllü prodüktör, müzisyen Todd Edwards, İstanbul'da kaldığı bir gece duyduğu ezan sesi için "Böyle bir sesi daha önce hiç duymamıştım, Muhteşem bir şeydi" ifadesini kullandı.
Amerikalı müzisyen ezan sesine hayran kaldı
06 Şubat 2016 / 16:06 Güncelleme: 06 Şubat 2016 / 16:21

SAE Institute Istanbul'da düzenlenen etkinlikte, ilk kez 1992'de başladığı kariyerini anlatan Edwards, liseden sonra ailesinin eğitimi için biriktirdiği parayla ilk klavyesini aldığını belirterek, "Ailem müziğe olan ilgimi biliyordu. Bana yardım ediyorlardı. İlk klavyem aslında para israfı sayılırdı" diye konuştu.

Amerikalı müzisyen, o dönemde sınırlı ekipmanla çalıştığına işaret ederek, basit ve sınırlı olanaklara sahip olunduğunda, bu durumun başarıya ve sanat üretmeye zorladığını dile getirdi. Müziğinde en başından beri her zaman pozitif mesajlar kullandığını aktaran Edwards, şunları kaydetti:

"Başarılı ve popüler oldukça, insanların bu mesajların Tanrı'dan olduğunu bilmesini istedim. Sanırım birçok insan bunları kendinden sanıyor. Başarıyla birlikte, bazı insanları egoları yönetiyor. Başarmalarının sebebinin kendileri olduğunu sanıyor. Size verileni kullanarak başarıyı yakalayabilirsiniz. Fakat daha fazlasını planlayamazsınız. Eğer yaratıcılık verilmediyse, hiçbir şey yapamazsınız. Bence bir yaratıcının olduğunu ve pozitif olan her şeyin ondan geldiğini bilmek güzel bir şey."

"Ezan sesi muhteşemdi"

Her gün çok sayıda yeni müzisyen, yeni DJ çıktığını ifade eden Edwards, Türk müzisyenleri dinlemek için henüz bir fırsatı olmadığını söyledi.

New Jerseyli müzisyen, bir önceki İstanbul ziyaretinde kaldığı otelin terasında röportaj yaparken duyduğu ezandan çok etkilendiğini aktararak, "Saat 4'tü ve ezan okunduğunu duydum. Öyle ki sanki tüm şehirden bu ses geliyordu, ibadete çağırıyordu. Muhteşem bir şeydi. Böyle bir sesi daha önce hiç duymamıştım" ifadelerini kullandı.

Red Bull Music Academy (RBMA) Montreal 2016 başvuru dönemi kapsamında İstanbul'a gelen Edwards ile İngiliz house müzik prodüktörü Julio Bashmore, Kaan Düzarat'ın ev sahipliğinde Babylon Bomonti'de düzenlenen etkinlikte sahne aldı.

AA

 // xxy
İslamiyet in herseyi muhteşem bir bilseniz...
07 Şubat 2016 12:02
 // Rasim DUMAN
Mevzuyu uzattigimin farkindayim, fakat bu mevzuda ciddi derecede rahatsizim, dertliyim, uzgunum. Bilhassa sanat musikimizin en guzel misallerini milletimize sunma iddiasindaki TRT NAGME radyo ve televizyon kanallarinda bile, maalesef bu isler son derece yanlis insanlarin elinde. Sanat musikisi diye halkimiza pop ve taverna muzigi dinletiyorlar....
06 Şubat 2016 17:24
 // Rasim DUMAN
Ben nelerden bahsediyorum yahu...Turkiye'de yasayip ta bu guzelliklerden bihaber yasayan nice insanimiz var. Mamaafih icin aci tarafi, son 50 ve bilhassa son 30 sene icinde mantar gibi ortaya cikan ve ticari kazanctan baska endise ve hedefleri olmayan soz yazari ve besteciler ( guftekar ve bestekar demiyorum, zira bu payeye layik degiller) sanat musikimizi "igdis" ettiler....
06 Şubat 2016 17:16
DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler