YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Amerikalı asker ordudan ihraç edildi
Amerikalı asker ordudan ihraç edildi
Amerikalı asker ordudan ihraç edildi
12 Haziran 2008 / 14:53 Güncelleme: 12 Haziran 2008 / 00:00


İşkence itirafları ile zor durumda kalan ABD ordusundan ilginç (!) karar. Irak'ta köpek yavrusunu uçuruma atmasıyla ilgisi bulunan bir deniz piyadesi donanmadan ihraç edildi.

Irak'ta Amerikalı bir deniz piyadesinin köpek yavrusunu uçuruma atmasıyla ilgisi bulunan bir deniz piyadesi donanmadan ihraç edildi.

Deniz Piyadelerinden yapılan açıklamada, onbaşı David Motari'nin, köpek yavrusunun uçuruma fırlatılması sırasında 17 saniyelik görüntü çekilmesinde oynadığı rolden ötürü ihraç işlemlerinin başlatıldığı belirtildi.

Görüntü, internette YouTube'da yayımlanmış ve geçen mart ayında hayvan hakları savunucularının büyük tepkisini çekmişti.

Açıklamada, bu olayın, Amerikan deniz piyadelerinden beklenen yüksek standartlarla uyuşmadığı ve buna hoşgörü gösterilemeyeceği kaydedildi.

Motari'nin olaydaki rolüne ilişkin bilgi verilmezken, konuyla ilgili olarak çavuş Crismarvin Banez Encarnacion'a da disiplin cezası verildiği açıklandı.

YouTube'da binlerce kez izlendikten sonra geri çekilen görüntüde, iki deniz piyadesinin köpek yavrusunu uçuruma atmadan önce şakalaştıkları görülüyor ve hayvanın havadayken bağırdığı duyuluyordu.


Amerikalı askerin köpek yavrusunu uçuruma attığı anı izlemek için TIKLAYINIZ


 

DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler