YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Amerika'dan küstah talep
ABD'de bir kilisenin, 11 Eylül saldırılarını protesto etmek amacıyla "Kur'an-ı kerim yakma günü" etkinliği düzenlemek istemesine onay çıkmadı
Amerika'dan küstah talep
19 Ağustos 2010 / 08:25 Güncelleme: 19 Ağustos 2010 / 08:30

ABD'deki Florida eyaletindeki Gainesville kenti yönetimi, 11 Eylül saldırısını protesto etmek amacıyla ''Kur'an-ı Kerim yakma günü'' etkinliği düzenlemek isteyen kilisenin ''açık alanda yakma'' konusundaki izin talebini reddetti.

Gainesville İtfaiye Müdürü Gene Prince, kentte faaliyet gösteren ''The Dove World Outreach Center'' adlı kilisenin ''Kur'an-ı Kerim'leri açık alanda toplu olarak yakma'' yönündeki talebinin kent yangın yönetmeliği gereğince reddildiğini söyledi. Prince, izin verilmemesine rağmen açık alanda yakma eylemi düzenlemesi durumunda kilise için cezai işlem yapılacağını kaydetti.

Sözkonusu kiliseden yapılan açıklamada ise, ''Gainesville kent yönetimi yakım için izin vermedi, fakat biz yine de Kur'an'ları yakacağız'' denildi.
AA

SİZ NE DİYORSUNUZ!!!!
 // umut kaya
SİZ KİM OLUYOSUNUZ DA KİLİSE OLARAK KURAN I KERİMİ YAKMA ETKİNLİNĞİ DÜZENLEME KARARI ALABİLİYOSUNUZ....SİZ BÖYLE Bİ ŞEY YAPIN İSLAM ALEMİ AYAĞA KALKAR...BİZİ SUSTURAMAZSINIZ....İNSANLARA EN DOĞRU YOLU GÖSTEREN KUR-AN-IKERİMİ YAKMAK...BU NE DEMEK BİLİYOMUSUN ALLAHIN KELAMINA KÜFRETMEKTİR...SİZ ALLAHA İNANIYOSUNUZ PEKİ NEDEN İNDİRDİĞİ KİTAPLARIN HEPSİNE SAYGI HÜRMET GÖSTERMİYOSUNUZ...YAZIK SİZİN GİBİ İNSANLARA YAZIK...ALLAH SİZLERİ ISLAH ETSİN.......
21 Ağustos 2010 23:58
DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler