YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Amerika'dan İran'a şok suçlama
Amerika'dan İran'a şok suçlama
03 Mart 2011 09:47
Amerika Dışişleri Bakanı Hillary Clinton, İran'ı Ortadoğu'da meydana gelen ayaklanmaları etkilemekle suçladı.

ABD Dışişleri Bakanı Hillary Clinton, İran'ın, Kuzey Afrika ve Ortadoğu'daki ülkelerde meydana gelen ayaklanmaları etkilemeye çalıştığını belirtti.

ABD Senatosu Tahsisler Komitesinde konuşan Clinton, ayaklanmaların olduğu Mısır, Bahreyn ve Yemen örneklerini sayarak, İran'ın ayaklanmanın seyrini ve doğuracağı neticeyi etkilemeye çalıştığını söyledi.

Tahran yönetiminin Lübnan'daki Hizbullah hareketi aracılığıyla Hamas örgütüyle bağlantıda olduğunu kaydeden Clinton, Hamas'ın da Mısır'daki muadilleriyle teması bulunduğunu kaydetti.

ABD Dışişleri Bakanı Clinton, Yemen ve Bahreyn'de olduğu gibi İran'ın ya doğrudan ya da aracı yoluyla muhaliflerle temasa geçtiğini belirtti.

İran'ın çok faal bir dış siyaset güttüğünü dile getiren Clinton, "İranlıların, Yemen'deki muhaliflerin üzerinde çok etkili olduğunu ve Bahreyn'deki muhalefetle de temasa geçtiğini biliyoruz" diye konuştu.

AA

gözümüzle gördüklerimiz...
 // ibrahim çelikoğlu
İnsanlar canlı canlı taşlarla kemikleri kırıldığını,bir kurşunla küçücük çocukların boyunlarının aşağıya düştüğünü,aç,sefil,ilaçsız gözleri dönen,ölüm çekişen hasta küçücük yavruları gördük.Emperyalist güçlerin BM kararlarını,itirazlarını gördük.Keşke bunları hiç görmemiş olsaydıkta;İnsanlığımızdan utanmasaydık...İran böyle katliamlar yapmaz.Yapamaz......
03 Mart 2011 10:25
DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler