YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Amerika semalarında gizemli füze
Amerika semalarında gizemli füze
10 Kasım 2010 08:34
California semalarındaki gizemli füze ülkede tartışmalara neden oldu. Pentagon, bir helikopter tarafından çekilen görüntüler için"Bizimle hiçbir ilgisi yok"dedi.

ABD Savunma Bakanlığı (Pentagon), California eyaletinin güney semalarında görülen 'gizemli' füze hakkında, "Ne olduğunu bilmiyoruz" açıklamasını yaptı. 

KCBS televizyon kanalının Los Angeles'ta helikopterden çekmeyi başardığı görüntüler, ülkede tartışmalara yol açtı. Kanalın internet sitesinde de yayınlanan videoda, gökyüzünde süzülen bir cisim ve arkasında bıraktığı iz görülüyor. 

Ülke medyasında cismin yanlışlıkla fırlatılmış bir Amerikan füzesi olup olmadığı üzerinde duruluyordu. Bunun üzerine açıklama yapan Pentagon sözcüsü Albay Dave Lapan, "Savunma Bakanlığı olarak bu cismin ne olduğu ve nereden geldiği hakkında bir bilgimiz yok. Bizimle hiçbir ilgisi yok" dedi. 

Kuzey Amerika Hava Sahası Savunma Komutanlığı (NORAD) ve Amerikan Kuzey Komutanlığı'nın ortak açıklamasında ise, görülen cismin ABD ulusu için bir tehdit oluşturmadığı belirtildi. Açıklamada, füzenin yabancı bir ülkeden fırlatılmadığı, yeni veriler elde edildiğinde kamuoyuyla paylaşılacağı vurgulandı.

Cihan

DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler