YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Amerika ile birlikte olduğumuz sürece barış gelmeyecek
Filipinler devlet Başkanı Duterte, "Buradaki cesetlere bakın, Amerika ile birlikte olduğumuz sürece bu topraklara barış gelmeyecek." ifadesini kullandı.
Amerika ile birlikte olduğumuz sürece barış gelmeyecek
12 Eylül 2016 / 23:40 Güncelleme: 12 Eylül 2016 / 23:45

Filipinler Devlet Başkanı Rodrigo Duterte, ABD'nin Filipinler'in güneyindeki Mindanao adasındaki askeri varlığını geri çekmesini istedi.

Philippine Star internet sitesinin haberine göre, bir yemin töreninde konuşan Duterte, ABD'nin adadaki askeri varlığının, çatışma dolu Mindanao'daki durumu daha da kötüleştirdiğini söyledi.

"Özel kuvvetler, Mindanao'dan gitmeli" diyen Duterte, bölgede faaliyet gösteren terör örgütü Ebu Seyyaf'ın siyah-beyaz ayrımı yapmadan yakaladıkları Amerikalıyı öldürebileceğini belirtti.

Amerika'yı iki yüzlü olmakla suçlayan Duterte, kendisini dinleyenlere ABD askerlerinin 1906'daki Sulu eyaletinde yaptığı Moro Krateri Katliamının fotoğraflarını gösterdi.

AMERİKA İLE BİRLİKTE OLDUĞUMUZ SÜRECE BARIŞ GELMEYECEK

Filipinler Devlet Başkanı Duterte, "Buradaki cesetlere bakın, Amerika ile birlikte olduğumuz sürece bu topraklara barış gelmeyecek." ifadesini kullandı.

Filipinler'de 30 Haziran'da göreve gelen Devlet Başkanı Duterte, uyuşturucuya karşı mücadele başlatmış, bu süreçte uyuşturucu kaçakçısı olduğundan şüphelenilen 2 binin üzerinde kişi güvenlik güçleri ile girdikleri çatışmalarda öldürülmüştü.

Laos'ta gerçekleşen G20 zirvesi sırasında ABD Başkanı Barack Obama ile görüşmeye hazırlanan Duterte, bir gazetecinin görüşme sırasında uyuşturucu ile mücadele konusunda gelebilecek olası eleştirilere nasıl cevap vereceğini sorusunu sert cevap vermişti. ABD ve Obama'yı hakarete varan sözlerle eleştiren Duterte, kimsenin kendisine uyuşturucuyla mücadele konusunda hesap soramayacağını dile getirmişti.

Duterte, Ebu Seyyaf dışında ülkedeki Müslüman ve komünist silahlı gruplarla barış görüşmelerine hazır olduğunu duyurmuştu. 

Günaydın
 // Boğaçhan
ABD'ye güvenilmeyeceğini artık çocuklar bile öğrendi. Hala ABD'den medet bekleyenlere -özellikle de müslüman ise- yazıklar olsun. Darısı başkalarına!...
13 Eylül 2016 Salı 14:51
 // vatandaş
Kuzey Kore, Filipinler. . dur bakalım abd ye kafa tutanlar hızla artacak gibi..terörist devlet abd kendi sonunu hazırlıyacak görünüyor....
13 Eylül 2016 12:22
BİRİ ÇIKTI
 // CEM
Kralın çıplak olduğunu söyleyen biri çıktı nihayet...
13 Eylül 2016 Salı 11:13
DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler