YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Amazon online alışveriş sitesi, Müslümanların kutsallarını 'paspas' etti
Amazon'da İslami temalı kapı paspasları. İnternet alışveriş şirketi Amazon, tepkiler üzerine Kuran-ı Kerim ve Kabe fotoğrafları yer alan kapı paspaslarını satıştan kaldırdı, camili paspasların satışı ise devam ediyor.
Amazon online alışveriş sitesi, Müslümanların kutsallarını 'paspas' etti
07 Haziran 2016 / 02:09 Güncelleme: 07 Haziran 2016 / 02:12

Online satış şirketi Amazon, üzerinde Kuran-ı Kerim ve Kabe fotoğrafları olan kapı paspaslarını satıştan kaldırırken, camili olanlar ise halen sitede bulunuyor.

Amazon gösterilen tepkilerin ardından geri adım attı.

Şirket, Amazon.com'da satılan, üzerinde Kur'an-ı Kerim fotoğrafı olan en az iki paspas ile üzerinde Kabe resmi bulunan bir paspası satıştan kaldırdı. Ancak sitede halen çok sayıda camili paspas satılmaya devam ediyor.

Bunlar arasında Ayasofya ve Sultan Ahmet camilerinin yanı sıra diğer ülkelerden camiler var. Camili olanlardan birinde Ayasofya'nın içindeki üzerilerinde "Osman" ve "Hüseyin" yazan levhalar görülüyor. Paspasların fiyatı ise 23,99 dolar.

Rock Bull adlı şirket tarafından üretilen ve Amazon'da satışa sunulan dini figürler içeren ürünler arasında mousepad'ler ve cep telefonu kılıfları da var.

22-018.jpg

Öte yandan Amazon, üzerinde Hindu tanrılarının olduğu paspaslarda da geri adım attı. Twitter üzerinden "BoycottAmazon" etiketiyle başlayan tepkiler kısa sürede büyüdü. Bazı Hindular cep telefonlarında Amazon'un uygulamasını kaldırırken, şirket kısa sürede Hindu tanrıların yer aldığı paspasları satıştan kaldırdı.

33-008.jpg

CHP ve HDP hemen sipariş vermişler midir
 // hursit dilaver
CHPden gerçek bit tavır gelecek mi bakalım.amazona laf edebilecek mi..yoksa SİPARİŞ Mİ VERECEK PARTİ VE İLÇE BİNALARI İÇİN. ne de olsa ramazan bayramı var ufukta..hediye olur, parti teşkilatlarına bu paspaslar....
07 Haziran 2016 Salı 17:06
Kapatsınlar
 // CEM
Erişime engellesinler bunlar para için her haltı yapar...
07 Haziran 2016 Salı 11:30
DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler